Dnes:3°C

Zítra:13°C

Středa 24.2. Matěj
Menu

Zimní olympiáda prověřila i sportovní naděje z našeho kraje

Zimní olympiáda prověřila i sportovní naděje z našeho kraje

foto: Olomoucký kraj

02. 02. 2020 - 12:00

S jednou stříbrnou a čtyřmi bronzovými medailemi se vrátili sportovci, kteří reprezentovali Olomoucký kraj na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Ty se konaly od 19. do 24. ledna v Karlovarském kraji. Olympijskou štafetu převzal při závěrečném ceremoniálu právě Olomoucký kraj, který v roce 2021 uspořádá další ročník letní varianty her.

Oblast sportu ročně podporujeme stovkami miliónů korun. Peníze putují nejen do oprav sportovišť, ale hlavně přímo klubům a oddílům. Důraz přitom klademe zejména na práci s dětmi a mládeží. Možnost organizovat další ročník olympiády je důkazem toho, že sportu se v našem regionu daří,“ řekl náměstek hejtmana Petr Vrána.

Individuální medaile na letošních zimních hrách získali pro Olomoucký kraj v běžeckých disciplínách Bára Macurová (stříbro v závodě na 3 km klasickou technikou a bronz v závodě na 3 km volnou technikou) a Tomáš Cenek (dvě bronzové medaile v závodě na 3 km klasickou technikou a 4 km volnou technikou). Mladí hokejisté vybojovali v hokejovém turnaji bronzovou medaili, což je v nabité konkurenci ostatních krajů velký úspěch.

Celkem sedm našich sportovců obsadilo 4. – 6. místo. I díky nim získal Olomoucký kraj v bodovém hodnocení všech krajů se ziskem 104 bodů 13. příčku.

Kromě běžeckého lyžování a ledního hokeje dosáhli sportovci z Olomouckého kraje velmi dobrých výsledků také v alpském lyžování a v lyžařském orientačním běhu.

Další články