MOL liga házenkářek Zora udělala důležitý krok k play-off

Zora udělala důležitý krok k play-off

26. 03. 2023 - 22:56

Házenkářky DHK Zora Olomouc bojují o jistotu účasti v play-off. Do vyřazovacích bojů mají zase o něco blíže po 20. kole interligy, ve kterém se jim povedlo zvítězit v Praze na Slavii.

V prvním poločase od 21. minuty Zora dokázala zaznamenat sérii čtyř branek v řadě. Domácí hráčky na to reagovaly třemi góly, pak Závišková ještě proměnila sedmičku, a tak si Olomouc přenesla do druhé části dvoubrankový náskok. Vedení už nepustila, a přestože se Slavii podařilo v druhém poločase srovnat, hostující házenkářky přidaly další tři góly a došly si pro vítězství. Pro Zoru je to důležité vítězství. Je po dvaceti kolech nejblíže posledního postupového místa. Na Plzeň, která je hned za ní, má tříbodový náskok a na Kynžvart čtyřbodový.

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 25:27 (15:17)

Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 160.

Nejvíce branek: Míšová 4, Weisenbilderová 4, Franková 3, Vostárková 3, Holeňáková 3, Jestříbková 3 – Krajčovičová 6, Jansová 4, Závišková 3, Kuxová 3, Kubálková 3.