Dnes:1°C

Zítra:1°C

Neděle 28.11. René
Menu

Zase hrají doma Posílené Brno je další překážkou BK REDSTONE

Posílené Brno je další překážkou BK REDSTONE

foto: Petr Pelíšek

19. 10. 2021 - 14:00

Basketbalisté Brna budou soupeřem BK REDSTONE Olomoucko v 9. kole Kooperativa NBL. V rámci moravského derby domácí chtějí prolomit nepříjemnou sérii tří domácích porážek v řadě. Utkání se v Čajkaréně hraje 20. října od 18 hodin.

„Zatím se nám doma nedaří, jak jsme si představovali. Potřebujeme už na vlastní palubovce zabrat. Brno rozhodně není lehký soupeř, v naší situaci se na to ale nemůžeme ohlížet,“ uvědomuje si kouč BK REDSTONE Robert Skibniewski. „Bude to hodně složité, protože soupeř získal kvalitní zahraniční posily a má sestavu dobře poskládanou. Zkušené hráče doplňují nadějní mladíci. Velkou kvalitu mají rozehrávači. Pokud ovšem dáme do zápasu srdce, máme šanci,“ míní Skibniewski.

Brno má v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže vyrovnanou bilanci čtyř výher a stejného počtu porážek. Poslední dva zápasy ale prohrálo. Nejprve v Pardubicích a naposledy na domácí palubovce s mistrovským Nymburkem o osmnáct bodů.

„Poslední utkání rozhodly vstupy do lichých čtvrtin. Nymburk ukázal svoji extratřídu na obou polovinách hřiště. Mrzelo mě především našich osmnáct ztrát, některé byly nevynucené. Každou z nich soupeř potrestal. Pozitivem je, že jsme nechtěli prohrát poslední čtvrtinu, ale to jsou jen malé střípky, Nymburk je lepším týmem,“ konstatoval po poslední porážce brněnský kouč Lubomír Růžička, který věří, že v Čajkaréně jeho tým odvede lepší práci.

V brněnské sestavě je hned několik hráčů svázaných se středomoravským regionem. Odchovancem prostějovského basketbalu je Richard Bálint, na Hané dříve působil také rozehrávač Roman Marko nebo pivot Jakub Krakovič.

Další články