Dnes:25°C

Zítra:26°C

Úterý 9.8. Roman
Menu

Kooperativa NBL Prohra BK REDSTONE na závěr sezony

Prohra BK REDSTONE na závěr sezony

foto: Petr Pelíšek

03. 04. 2022 - 19:46

Basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko se se soutěžním ročníkem rozloučili porážkou. V Jindřichově Hradci to byl vyrovnaný zápas až do posledních sekund, v koncovce měli více štěstí domácí.

Šlo o velmi vyrovnané utkání. Domácím chybělo několik opor, hosté také nebyli úplně kompletní, vzhledem k jistotě záchrany dali možnost hráčů, kteří v předchozích zápasech nebyli tolik vytíženi. Hradec se chvílemi dostal do mírného vedení, ale jinak to pořád byla přetahovaná. Rozhodovalo se v posledních dvou a půl minutách. To se domácí povedlo odskočit na 83:77. Po triple doublu sahající rozehrávač BK REDSTONE Feštr ještě čtyřicet sekund před konce trojkou snížil, ale při útoku na vyrovnání pak přišel o míč a domácí pak definitivně rozhodli.

„Zdůraznil jsem svým hráčům, že je důležité, abychom hráli proti každému soupeři s respektem a myslím, že to se dnes podařilo a všichni přispěli k vítězství tak, jak by měli. Chyběli nám důležití střelci kvůli nemoci a zranění a o to jsem radši, že jsme před domácím publikem zvítězili,“ řekl trenér domácích Gilbert Abraham.

„Jsem rád, že mladí hráči, kteří normálně nedostali tolik prostoru, dnes využili tu šanci a odehráli vyrovnaný zápas, na jehož konci vítězství patřilo zaslouženě domácímu družstvu. Přeji mu hodně štěstí v baráži a aby se udrželo v nejvyšší české soutěži,“ řekl Miljan Čurovič, kouč BK REDSTONE Olomoucko.

„Myslím, že jsme dnes odehráli dobrý zápas. Poslední utkání sezony jsme si chtěli hlavně užít a myslím, že se nám to povedlo. Prostor dostali mladí hráči jako já, Erik Klepač a Jakub Nosek a myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Soutěž jsme zachránili, chtěl bych klukům za tuto sezonu poděkovat a příští rok to snad bude lepší,“ uvedl Dominik Žák, forward BK REDSTONE Olomoucko.

Jindřichů Hradec – BK REDSTONE Olomoucko 85:83 (22:21, 49:47, 67:65)

Nejvíce bodů: Victor, Sydorov oba 19, Dubose 18 - Klepač, Žák oba 17, Dragovič, Feštr oba 15.

Další články