Dnes:25°C

Zítra:26°C

Úterý 9.8. Roman
Menu

Kooperativa NBL První záchranářský mečbol BK REDSTONE neproměnil

První záchranářský mečbol BK REDSTONE neproměnil

foto: Petr Pelíšek

26. 03. 2022 - 21:58

Hodně nepodařený zápas odehráli basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko v Děčíně, kde si v případě vítězství mohli definitivně zajistit záchranu nejvyšší soutěže. V utkání ani jednou nevedli a prohráli vysoko 59:95, když klíčovou ztrátu nabrali hned v první čtvrtině.

Hned začátek naznačil, že se hráči BK REDSTONE před utkáním dobře nevyspali. Za minutu a půl inkasovali osm bodů v řadě a už na konci čtvrté minuty prohrávali dvouciferným rozdílem (5:15). V obraně nedokázali zastavit Válečníky, do jejichž sestavy se vrátil z marodky Šiška i Nichols. Navíc se nedokázali pořádně trefit v útoku a díky tomu prohrávali po deseti minutách 11:29.

Do druhé čtvrtiny vstoupili o něco lépe a snížili svoji ztrátu na čtrnáct bodů, bylo to však pouze krátkodobé vzepětí hostujícího výběru. Děčín totiž měl ve svém středu hned několik úspěšných střelců a ti nepřipustili žádné komplikace. Snadno přehrávali defenzivu Hanáků, a přestože několikrát hráči BK REDSTONE dokázali pozlobit, zaostali za protivníkem ve druhé periodě o čtyři body a prohrávali 27:49.

Koncentrace domácích basketbalistů na chvíli polevila po návratu na palubovku, hosté toho přesto nedokázali využít a ve 27. minutě dokonce po trestných hodech Macha ztráceli třicet bodů. Z této ztráty sice dokázali čtyři body umazat, do poslední části i tak vstupovali za stavu 44:70 bez šancí na úspěch. Hosté si chtěli spravit alespoň trošku chuť bojem o dílčí úspěch v podobě zisku závěrečné čtvrtiny, ani to se jim nepovedlo. Sice nakonec dostali stovku, díky výhře Jindřichova Hradce nad Ostravou ale budou muset ještě o záchranu bojovat.

„Dnes to nešlo, beru zodpovědnost na sebe. Zkoušeli jsme během utkání něco změnit, nic nám nevycházelo. Možná, že nám předchozí zápas s Jindřichovým Hradcem vzal síly a ty nám tentokrát chyběly. Takové zápasy se stávají, je třeba, abychom se rychle otřepali a připravili na další kolo. Zápasy teď jdou rychle za sebou, přesto věřím, že druhý mečbol na záchranu už proměníme,“ řekl Miljan Čurovič, trenér BK REDSTONE Olomoucko:

Další články