Zde může být vaše reklama.

Čtvrtý proti třetímu Sigma hraje doma proti Viktorii Plzeň

Sigma hraje doma proti Viktorii Plzeň

foto: Petr Pelíšek

02. 10. 2020 - 15:00

Fotbalová FORTUNA:LIGA má na programu 6. kolo, poslední před druhou podzimní reprezentační přestávkou. Tým SK Sigma Olomouc čeká v neděli doma na Andrově stadionu duel proti Viktorii Plzeň, která ve čtvrtek vypadla z evropského poháru v Izraeli. Výkop je v 15.30.

Po pěti kolech jsou na tom oba nedělní soupeři stejně, Sigma i Plzeň mají dvanáct bodů, Viktoria je na třetím místě jen vzhledem k lepšímu skóre. Hanáci jsou v pohodě, naopak jejich protivník bude v trošku nekomfortní situaci – ve čtvrtek vypadl z evropského poháru v Izraeli. „Je to začátek sezony, musíme zůstat pevně na zemi, to říká i hráčům. Samozřejmě je to výborný start, se kterým můžeme být spokojení. Ale sezóna je ještě dlouhá, čeká nás ještě spousta práce. Teď je před námi těžký domácí zápas. Těšíme se na to. Jak říkám chlapcům – poctivě pracujme dál a budou i výsledky,“ řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal. „Pracujeme kompaktně dozadu, mužstvo je pevné, to si chceme udržet. Hrajeme doma, to nám velí k tomu, abychom vyhráli. Ale proti Plzni se do toho samozřejmě nemůžeme pouštět bezhlavě do útoku,“ poznamenal Látal. „Nějak se na zápas připravujeme, budeme se snažit nachystat něco, abychom soupeře překvapili. Čeká nás těžký soupeře, víme, jakou má kvalitu. Jsme natěšení, mužstvo pracuje dobře,“ podotkl.

Poradit Látalovi může stoper Roman Hubník, který se po mnohaletém působení právě v Plzni vrátil v létě zpět domů na Hanou. „Čeká nás těžký soupeř, ale věřím, že to zvládneme. Na zápas se těším, byl jsem v Plzni sedm let. Ale jak jsem odcházel, tak jsem jim řekl, že když sem přijedou, tak jim nenechám nic zadarmo. Věřím, že nějaká bodový zisk zůstane v Olomouci,“ řekl Roman Hubník. „Asi s Plzní nemůžeme hrát hurá fotbal nahoru dolů, protože má velice kvalitní hráče. Spíše musíme dobře bránit a doufám, že si vytvoříme nějaké příležitosti, ze kterých nějakou proměníme a Plzeň potrápíme,“ podotkl Hubník.

V olomoucké sestavě bude chybět pro zranění obránce Milan Kerbr, po zraněních už jsou v přípravě Jan Štěrba, Vít Beneš i Jakub Yunis.

Utkání SK Sigma Olomouc versus FC Viktoria Plzeň se hraje v neděli 4. října od 15.30 (rozhodčí Petr Ardeleanu – Matěj Vlček, Michal Myška).

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý - Zahradníček, Houska, Breite, Greššák, González - Nešpor. Trenér Radoslav Látal.
Viktoria Plzeň: Hruška – Havel, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach – Ba Loua, Čermák, Kopic – Ondrášek. Trenér Adrián Guľa.

Další články