S Pardubicemi remíza Sigma nezvládla ani druhého nováčka ligy

Sigma nezvládla ani druhého nováčka ligy

09. 08. 2020 - 11:28

V předposledním utkání přípravy na nový soutěžní ročník měli fotbalisté SK Sigma Olomouc za soupeře opět nováčka FORTUNA:LIGY. Po domácí prohře se Zbrojovkou Brno (0:2) Hanáci remizovali s Pardubicemi 1:1. Generálku hraje Sigma příští sobotu doma proti druholigovému Prostějovu.

Zápas se hrál v Lázních Bohdaneč, v olomoucké sestavě chybělo hned několik hráčů. Vzhledem ke zraněním nemohli nastoupit Jan Štěrba, Radim Breite, Pablo González, Vít Beneš a Roman Hubník, pro nemoc Jakub Yunis, dopoledne v den utkání nastoupili za béčko v mistráku proti Frýdku Michal Reichl, Milan Kerbr a Jáchym Šíp.

Sigma šla do vedení záhy po startu zápasu. Ve 12. minutě skóroval po centru Zahradníčka zprava hlavou Chytil. Pak mohli zvýšit Greššák nebo Houska, ale nebyli přesní, stejně jako Radič. Za domácí kontroval nepříjemnou střelou Surzyn, ovšem ani on netrefil zařízení. Po pauze bylo rychle srovnáno. Do pravé šibenice se trefil obránce Michal Surzyn, který je v Pardubicích na hostování z SK Sigma. Další branky už do konce utkání nepadli, byť nějaké šance měli domácí i hosté. Ale chybělo více přesnosti, jako třeba Hálovi v 70. minutě, který byl sám před brankáře. Deset minut před koncem mohli hosté rozhodnout, záložník Falta ale trefil z dvaceti metrů jen tyčku.

„V první půli se nám velmi dařilo. Měli jsme tři, čtyři nápadité šance. Jednu z nich jsme proměnili v krásný gól. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Ve druhém poločase jsme sestavu trochu prostřídali, protože máme několik hráčů zraněných, přijeli jsme jen se třinácti hráči. Byl to naprosto odlišný poločas, nedařilo se nám prosadit. Z druhého poločasu jsem zklamaný,“ řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal.

Další zápas hraje SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu v sobotu 15. srpna proti 1.SK Prostějov (17.00).

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 1:1(0:1)

Branky: 54. Surzyn - 12. Chytil. Rozhodčí: Fojtík – Braun, Zita. Diváci: 455

FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Toml (61. Čihák), Hušek (46. Šejvl), Čelůstka (46. Prosek) – Jeřábek (78. Vít) – Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer (61. Lee) – Tijani (61. Huf). Trenér Jiří Krejčí.
SK Sigma: Mandous – Látal (46. Sladký), Greššák, Jemelka, Zmrzlý (84. Látal) – Zahradníček (46. Vepřek), Daněk, Houska (46. Falta), Zifčák (90. Beňa) – Chytil (46. Hála), Radić (46. Nešpor). Trenér Radoslav Látal.