Pátek 20.5. Zbyšek
Menu

Letí ladit hru Sigma vyrazila na Maltu, chybí několik opor

Sigma vyrazila na Maltu, chybí několik opor

foto: Petr Pelíšek

16. 01. 2022 - 08:32

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dnes brzy ráno vyrazili na herní soustředění. O to se jim postará Tipsport Malta Cup, kde odehrají tři utkání, první z nich úterý. V hanácké výpravě chybí z nejrůznějších důvodů hned několik opor.

„Výběr trenéra Václava Jílka neodcestuje na Maltu v plné síle. Kvůli zranění svalového charakteru bude týmu scházet kapitán Roman Hubník, stejně jako brankář Matúš Macík, kterého na poslední chvíli v nominaci nahradil Jakub Trefil. Z důvodu nemoci neodletěl mladý záložník Jáchym Šíp,“ píše se na klubovém webu.

V nominaci na maltský zájezd ještě nejsou, kromě již zmíněných, také Martin Hála, David Vaněček, Jakub Yunis a Jiří Sláma. Důvod jejich absence Sigma neupřesnila.

Necestovali také mladíci Filip Slavíček, Štěpán Langer, Matěj Hadaš a Michal Galus, kteří s prvoligovým áčkem zahájili přípravu, ti nejspíš zůstanou doma trénovat s třetiligovým béčkem.

Jakub Trefil je mládežnickým reprezentantem, na podzim odešel na hostování do druholigového slovenského Rohožníku. Nyní si jej tedy nejspíš Hanáci stáhli zase zpět.

Sigma odehraje na Maltě tři zápasy, postupně proti dánskému AAB Aalborg, slovenskému Spartaku Trnava a rakouskému WSG Tirol. Všechna bude živě vysílat stanice O2 TV Sport.

Po návratu zpět do vlasti pak Hanáci sehrají doma generálku na jarní část ligy proti druholigové Zbrojovce Brno.

Nominace SK Sigma na Maltu:
Brankáři: Jan Stejskal, Tadeáš Stoppen, Jakub Trefil
Obránci: Vít Beneš, Juraj Chvátal, Václav Jemelka, Radek Látal, Florent Poulolo, Michal Vepřek, Ondřej Zmrzlý
Záložníci: Radim Breite, Kryštof Daněk, Pablo González, Lukáš Greššák, Jakub Matoušek, Jan Navrátil, Jan Sedlák, Patrik Slaměna, Jiří Spáčil, Filip Uriča, Tomáš Zahradníček
Útočníci: Jan Fiala, Mojmír Chytil, Antonín Růsek, Pavel Zifčák

Program SK Sigma na Maltě
Úterý 18. 1.: Sigma Olomouc vs. AAB Aalborg (20.00)
Pátek 21. 1.: Sigma Olomouc vs. FC Spartak Trnava (20.00)
Pondělí 24. 1.: Sigma Olomouc vs. WSG Tirol (16.30)

Další články