Dnes:6°C

Zítra:7°C

Pátek 28.2. Lumír
Menu

Dostal milost Sigma vzala Václava Pilaře zpět do týmu

Sigma vzala Václava Pilaře zpět do týmu

foto: Petr Pelíšek

19. 01. 2020 - 19:33

Vyřešena je situace dalšího působení záložníka Václava Pilaře v SK Sigma Olomouc. Deník Sport na svém webu dnes ráno informoval o tom, že se zkušený bývalý reprezentant zapojí do přípravy s prvoligovým áčkem SK Sigma, klub to nyní potvrdil na svém webu.

Pilař zmizel ze sestavy Sigmy na konci listopadu poté, co v rozhovoru pro deník Sport kritizoval trenéra Radoslava Látala. Klub na to reagoval interním opatřením, které nijak nespecifikoval ani nekonkretizoval. Po zápase s Libercem pak ještě celý tým předvedl nevídané představení na tiskové konferenci, kde se pod vedením kapitána Víta Beneše hráči z ničeho nic jen tak zjevili a bez jakéhokoliv uvedení jen tak vyjádřili své kolektivní stanovisko.

Nyní je všechno zase jinak. V minulém týdnu se začal Václav Pilař připravovat s třetiligovém béčkem SK Sigma, v novém týdnu se znovuzzapojí do Látalova týmu. „SK Sigma Olomouc se s hráčem dohodla na jeho setrvání v prvním mužstvu. Během pátečního jednání za účasti samotného hráče, zástupce hráče, trenéra a sportovního vedení klubu se všichni zúčastnění společně dohodli na návratu Václava Pilaře zpět do kádru A mužstva. Hráč se od pondělí 20. ledna zapojí s týmem do tréninkového procesu a společně s týmem také ve středu 22. ledna odcestuje na soustředění do Turecka,“ stojí ve stručné tiskové zprávě, kterou klub zveřejnil na svém webu. Byť Sigma na svém webu nikdy neuvedla, že Pilař byl z týmu vyřazen, nyní se tedy vrací zpět.

Možnost návratu Pilaře do kádru naznačil sportovní manažer Ladislav Minář už po startu přípravy. "Buď přestoupí, nebo půjde někam hostovat za protislužbu, aby k nám přišel někdo jiný, nebo bude v béčku nebo bude pokračovat v áčku. Uvidíme, jak to proběhne," řekl Minář. Zainteresované strany se tedy dohodly, Pilař je zpět v týmu a Sigma nemusí hledat náhradu za Jakuba Plška.

Petr Pelíšek
Autor: Petr Pelíšek

0 komentářů

Další články