Rozhodl Navrátil Sigma zvítězila v Karviné

Sigma zvítězila v Karviné

13. 03. 2022 - 17:50

Fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli utkání 25. kola FORTUNA:LIGY v Karviné 2:1. Hanáci naplno zabodovali zase po měsíci, vítěznou branku dal záložník Jan Navrátil. Svěřenci trenéra Václava Jílka bodovali ve třetím utkání v řadě.

Hanáci neměli na zápas kompletní kádr. Na marodce jsou záložníci Martin Hála, Pablo González, Jan Sedlák a útočník Jakub Yunis. Plus za béčko byli hrát kapitán Roman Hubník, obránce Michal Vepřek, záložník Patrik Slaměna a útočníci Jáchym Šíp, Filip Uriča a Jan Fiala.

Sigma šla do utkání v ne právě dobrém rozpoložení, ve třech předchozích ligových duelech totiž nedokázala dát branku. To se v Karviné poměrně rychle změnilo. Přesněji v 6. minutě, kdy se po centru Breiteho treil hlavou Greššák. Hosté pak mohli náskok navýšit, v dobrých palebných pozicích byli Daněk nebo Chytil. Ale v šestadvacáté minutě měla velkou šanci Karviná, brankář Macík ale Papadopulosovo zakončení vychytal. Takže po první půlce Sigma o gól vedla.

Chvíli po přestávce ovšem Olomoučtí o náskok přišli. Napřed Macík vyrazil střelu Bartošáka, následně Papadopulos dorážel vedle. Ale v 51. minutě bylo srovnáno. Střelu Zorvana Macík stačil vyrazit, ale Papadopulos tentokrát dorazil přesně. Trenér Václav Jílek pak v 56. minutě občerstvil ofenzivu, místo Greššáka s Růskem šli hrát Spáčil a Zahradníček. A chvíli poté Sigma zase vedla. Parádní bombou pod břevno se trefil zpoza šestnáctky Navrátil. V 66. minutě zakončoval Navrátil znovu, brankář Bajza míč vyrazil. Pak už si Hanáci tříbodový zisk pohlídali.

„Jsem spokojeni se třemi body, ne s výkonem. Byl to náš nejslabší výkon na jaře. Od dvacáté minuty jsme ztráceli půdu pod nohama, soupeř byl lepší, důraznější. Dostal se do několika nepříjemných situací, pomohl nám brankář Macík. V poločase jsme apelovali, abychom hráli aktivněji a odvážněji, výraznější změna však nenastala. Domácí pak tlak korunovali zaslouženou vyrovnávací brankou. Naštěstí jsme byli schopní vedení strhnout nádhernou brankou Honzy Navrátila na svou stranu,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Branky: 51. Papadopulos - 6. Greššák, 58. Navrátil. Rozhodčí: Proske – Dohnálek, Pfeifer. ŽK: Mikuš. Diváci: 1629.

Karviná: Bajza – Mikuš, Dramé, Kobouri, Šehič – Zorvan (84. Holík), Ndiaye (84. Qose), Marco Túlio, Bartošák – Svoboda (61. Durosinmi), Papadopulos (84. Chvěja). Trenér Bohumil Páník.
SK Sigma: Macík – Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý – Daněk (86. Vaněček), Breite, Greššák (56. Spáčil) Růsek (56. Zahradníček), Navrátil (66. Zifčák) – Chytil (86. Poulolo). Trenér Václav Jílek.