Zde může být vaše reklama.

Čtyřiadvacet soutěží Světový pohár v parkuru na Lazcích odstartoval

Světový pohár v parkuru na Lazcích odstartoval

foto: Petr Pelíšek

26. 08. 2020 - 13:42

Dnes odstartoval Světový pohár v parkurovém skákání CSI-W2* v Olomouci. Equine Sport Centrum jej bude hostit 26. až 30. srpna. „Připravili jsme dvacet čtyři soutěží různých úrovní, včetně Olympijské kvalifikace,“ říká ředitelka Equine Sport Centra Michaela Smrčková.

Parkurový Světový pohár nabídne stejně jako v předešlých letech velmi atraktivní podívanou. Diváci budou moci od středy 26. do neděle 30. srpna sledovat dvacet čtyři soutěží v několika túrách. Vstupné bude jako každý rok zdarma, pouze bude omezen počet osob v areálu dle aktuálních vládních nařízení. Bude samozřejmě důsledně dbáno na dodržování veškerých platných hygienických předpisů.

„Na své si přijdou jak méně zkušení jezdci a koně, tak parkurová špička. Nejnižší soutěže začínají již na 110 centimetrů v rámci tzv. Elite tour. O pět až dvacet centimetrů budou mít vyšší překážky mladí koně, pro něž jsou vypsány dvě úrovně – jedna pro pětileté, druhá pro šesti a sedmileté. Small tour začíná na výšce 120 centimetrů a vrcholí o 10 centimetrů výše. To je pro změnu zahajovací výška pro Middle tour. Nejnáročnější kategorií je Big tour, která je od 140 centimetrů. Grand Prix Olomouce bude mít překážky od 140 do 160 centimetrů a bude se jednat o kvalifikační soutěž pro olympijské hry v Tokiu,“ říká ředitelka Equine Sport Centra Michaela Smrčková.

V programu soutěží počítají organizátoři také se soutěžemi pro juniory a mladé jezdce. „Junioři budou skákat na výškách od 135 centimetrů. Ve čtvrtek, v pátek a v neděli se pojedou soutěže započítávané do European Youngster Cupu, přičemž nedělní Grand Prix pro jezdce do 25 let bude kvalifikací pro účast ve finále této prestižní série, které by se mělo konat tradičně na konci sezony v Salzburgu. Junioři si ve zmíněné Grand Prix s překážkami do 145 centimetrů budou moci pro změnu splnit kvalifikační limity pro účast na mistrovství Evropy v roce 2021. Sobotní Cena města Olomouce a nedělní Velká cena je bodovaná do žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – FEI Longines ranking skupiny D,“ doplňuje ředitelka závodů Klára Damborská.

Každý den se uskuteční pět soutěží, resp. v neděli to bude o jednu méně. V Grand Prix se bude soutěžit o rovných třicet tisíc eur, v sobotní hlavní soutěži to bude jen o něco málo méně. Celková dotace mítinku je devadesát tisíc eur. Pořadatelé očekávají tradičně velký zájem o účast z celé Evropy. Další podrobnosti najdete na internetových stránkách akce s adresou www.csiolomouc.cz.

Další články