Dnes:6°C

Zítra:7°C

Pátek 28.2. Lumír
Menu

Začala nadstavba Volejbalistky VK UP daly Frýdek ve třech setech

Volejbalistky VK UP daly Frýdek ve třech setech

foto: Petr Pelíšek

18. 01. 2020 - 21:34

V úvodním kole nadstavbové části extraligy přivítaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc předposlední tým tabulky Sokol Frýdek-Místek. Vysokoškolačky podle očekávání dokonale ovládly první dva sety zápasu, v tom třetím však povolily, v koncovce dokonce čelily hned pěti setbolům, ale nakonec potřetí v sezoně porazily svého soupeře 3:0.

Průběh zápasu dvou týmů z odlišných pólů tabulky předznamenal už začátek prvního setu, v němž olomoucký favorit i přes značně obměněnou základní sestavu rychle vedl 3:0 a 12:4 a nakonec povolil Sokolu pouhých dvanáct výměn.

Ještě hůř to vypadalo s hosty v úvodu druhého dějství, kdy na světelné tabuli svítilo hrozivých 9:0 a 12:1. Také tentokrát neměl Frýdek-Místek sebemenší šanci a prohrál 13:25.

Jednoduchý průběh však možná favorita ukolébal. Olomoučanky ve třetí části duelu poprvé výrazněji prohrávaly (1:4, 3:6), pak se sice dostaly zpět do hry (12:8), ale v koncovce po servisu střídající Vašinové (20:20, 20:24) rázem čelily nečekaným setbolům. Favorit však v kritickém momentu zabojoval, odpověděl šňůrou podání Hodanové (24:24), pak ještě jednou odvracel hrozbu ztráty setu (24:25), ale další tři potřebné body už uhrál, zvítězil 27:25 a celkově podle očekávání 3:0.

„Od začátku jsme měli proti takto kvalitnímu soupeři přílišný respekt. Museli jsme se hodně povzbuzovat a křičet, abychom se vůbec dostali do hry. Kvalitní výkon jsme podali alespoň ve třetí sadě, měli jsme tam i setboly, ale nakonec to bohužel nedopadlo,“ litoval trenér Sokola Jaroslav Vlk.

„Bylo to vítězství z kategorie povinných. V prvních dvou setech nás soupeř téměř neprověřil, dobře jsme servírovali i bránili. V tom třetím jsme měli namále, ale dobrou obranou i hrou v poli jsme se z toho dostali,“ oddechl si domácí kouč Petr Zapletal.

Druhé nadstavbové kolo odehraje Univerzita Palackého za asistence televizních kamer v pondělí 27. ledna od 19.30 hodin na palubovce lídra tabulky VK Brno.

VK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (12, 13, 25)

Rozhodčí: Možnár, Novák. Čas: 66 minut. Diváků: 300.

Olomouc: Hodanová, Bezhandolská, Burbeljuková, Kazačenková, Strušková, Handleyová, libero Stavinohová. Střídala: Ambrožová.
Frýdek-Místek: Šprochová, Hadáčková, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková, Uhrová, libero: Teperová. Střídaly: Petrová, Grygarová, Vašínová.

Tisková zpráva
Autor: Tisková zpráva

0 komentářů

Další články