Dnes:5°C

Zítra:6°C

Pondělí 5.12. Jitka
Menu

Pohár CEV Volejbalistky VK UP Olomouc čeká soupeř z Francie

Volejbalistky VK UP Olomouc čeká soupeř z Francie

foto: Petr Pelíšek

29. 11. 2021 - 22:22

Volejbalistky VK UP Olomouc postoupily v Poháru CEV Cup hladce do druhé kola. A po bosenském Brčku mají nyní mnohem silnějšího soupeře. Los osmifinále jim přisoudil francouzský celek Volero Le Cannet. Přesné termíny zápasů ještě nejsou stanoveny, na Hané by se však pravděpodobně mělo hrát 15. prosince.

V prvním kole hlavní fáze druhé nejvýznamnější evropské pohárové soutěže se celek z Provence utkal s běloruskou Minčankou Minsk, kterou vyřadil po výhrách 3:2 a 3:1, přestože mu chyběla první nahrávačka.

„Le Cannet jsem si jako soupeře moc přál, nejen proto, že Francie je moje srdcovka,“ řekl olomoucký kouč Martin Hroch, který v zemi galského kohouta roky působil jako hráč i trenér. „Je to pocta, že budeme moci přivítat tým, který je po přesunu Volera z Curychu do Le Cannet takovým volejbalovým Realem Madrid. Mají neskutečný rozpočet a ty nejvyšší sportovní ambice. V letošním roce je zajímá jen francouzský titul a postup do Ligy mistryň. Vzhledem k tomu všemu nejsou naše šance na postup nijak vysoké, ale porveme se a hlavně změříme síly s nejlepšími světovými hráčkami," podotkl Hroch

Další články