Derby pro domácí Volejbalistky VK UP přehrály Přerov

Volejbalistky VK UP přehrály Přerov

07. 11. 2021 - 21:31

Poslední tým tabulky Přerov hostily v 11. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky dokázaly Přerov zdolat podle očekávání 3:0.

V Olomouci v úvodním setu tlačily favorizované vysokoškolačky několikrát ve snaze ovládnout hru ve svůj prospěch (8:7, 12:7), houževnatý soupeř však vždy zareagoval. Až na pět bodů na servisu Brazilky Silvy (18:17, 23:17) se hostům odpovídalo hůře. Přesto Přerov ještě koncovku zkomplikoval (24:22), nicméně domácí hráčky finále zvládly - 25:22 a 1:0. Ve druhém dějství se vedení přelévalo ze strany na stranu (5:2, 14:17). Až v závěru univerzita zatlačila a od stavu 18:18 díky sedmi uhraným výměnám v řadě a výsledku 25:18 vedly 2:0.  Divoký průběh pokračoval i ve třetí části duelu - po servisech domácí Kneiflové to bylo 4:0 a naopak hostující Gardnerové 4:6. Rozhodovalo se až v závěru: po dalších podáních Gardnerové to bylo ze stavu 15:14 rázem 15:18, poté ale kontrovala domácí Štimacová (21:18) a olomoucký tým už zápas dohrál - 25:20 a 3:0.

„Je to už z naší strany obehraná písnička. Ve druhém setu vedeme 17:13, ve třetím 18:15, ale je to pořád stejné. V koncovce pak uhrajeme jediný bod, do té doby hrajeme vyrovnaný zápas. Nicméně soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství,“ konstatoval přerovský kormidelník Radim Vlček.

„Jsem rád za tři body, ale náš výkon mě moc nepotěšil. Chci od hráček nástup do každého setu od prvního bodu, ale my jsme začínali hrát až zhruba od stavu 16:16. Přitom lepší výkon by nám všem ušetřil síly do dalších duelů. Takto zbytečně plýtváme energií,“ řekl šéf olomoucké lavičky Martin Hroch.

Ve čtvrtek 11. listopadu se vysokoškolačky představí v rámci 12. ligového kola na palubovce Sokola Šternberk.

VK UP Olomouc - Volejbal Přerov 3:0 (22, 18, 20)

Rozhodčí: Možnár, Michálková. Čas: 75 minut. Diváků: 150.

VK UP Olomouc: Kneiflová, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, Silva, libero D. Kulová. Střídaly: Tinklová, Moscická, Gambová.
Přerov: L. Zatloukalová, Gardnerová, Dlouhá, Hutchinsonová, Semerádová, McClellanová, libero A. Kulová. Střídaly: Köhlerová, Hůsková, Šádková, L. Zatloukalová, Baláková.