Dnes:20°C

Zítra:24°C

Neděle 9.5. Ctibor
Menu

Oslabení před jarem Záložník Šimon Falta odešel z SK Sigma do Plzně

Záložník Šimon Falta odešel z SK Sigma do Plzně

foto: fcviktoria.cz

11. 01. 2021 - 13:19

Kádr SK Sigma Olomouc bude v jarní části sezony chudší o jednu z opor. Na Andrově stadionu už nebude dál působit záložník Šimon Falta (1993), který přestoupil do FC Viktoria Plzeň. Faltovi v létě na Hané končila smlouva, pak by odešel jako volný hráč. V novém klubu podepsal Falta smlouvu na dva a půl roku. Informovaly o tom oba zainteresované kluby.

„Šimon dlouhodobě prokazuje svou kvalitu. Stal se oporou týmu, nastupoval do většiny zápasů a podával kvalitní výkony, čímž nás zaujal a jsem rád, že ho nyní můžeme přivítat v našem dresu,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek. „Věřím, že půjde ve stopách Lukáše Kalvacha, který k nám přišel rovněž z Hané a velmi brzy se stal jednou z klíčových postav. Podle mě velmi dobře zapadne i do kabiny a samozřejmě Šimonovi přeji, aby se mu u nás dařilo," dodal.

„Jsem rádi, že se přestup podařilo realizovat. Šimon přestupuje do jednoho z nejlepších klubů u nás a je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl David Nehoda z agentury Nehoda Sport, která hráče zastupuje.

„Nabídka z Viktorky mě velmi potěšila a jsem rád, že došlo k dohodě klubů. Je to pro mě obrovská výzva, na kterou se těším a budu chtít týmu pomoci,“ řekl po podpisu smlouvy Šimon Falta. „První dojmy jsou skvělé, zázemí i prostředí Doosan Areny se mi moc líbí,“ dodal.

„Už před rokem se Šimon netajil tím, že by chtěl změnit působiště a že nemá zájem smlouvu v Olomouci prodloužit. Odvedl u nás v Sigmě Olomouc kus práce a já mu v novém angažmá přeji hodně štěstí. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout velmi korektní a seriózní jednání ze strany Plzně. Věděli, že Šimonovi v létě končí smlouva a byla zde snaha a ochota vytvořit takové podmínky pro hráče i pro Sigmu, aby se přestup mohl realizovat již nyní v lednu,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Ladislav Minář.

Falta působil v Olomouci od svých 14 let. Do A týmu poprvé nakoukl v roce 2013 při debutu v březnu proti Jihlavě, od té doby se v něm postupně usazoval a připsal si celkem 147 startů v české nejvyšší soutěži (+ v sezonách 2014/2015 a 2016/2017 hrála Olomouc druhou ligu). Během nich nastřílel 15 gólů a přidal 17 asistencí. V této sezoně zasáhl zatím do všech 14 ligových zápasů a připsal si dvě branky – prosadil se proti Brnu a Plzni.

Na svém kontě má Šimon Falta také dva reprezentační starty. V roce 2017 debutoval na turnaji v Kataru proti Islandu, když nastoupil na závěrečné minuty. V následujícím utkání s domácí reprezentací už hrál v základní sestavě.

Další články