Úterý 26.9. Andrea
Menu

Do mrazivé vody spadlo havarované auto, posádka se zachránila

Do mrazivé vody spadlo havarované auto, posádka se zachránila

foto: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

07. 03. 2023 - 15:17

Vážná nehoda se šťastným koncem se odehrála v pondělí kousek od Mohelnice. Kvůli bouračce pak museli hasiči do ledové vody rybníku. Spadlo do něj totiž jedno z havarovaných vozidel. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. 

Nezvyklou dopravní nehodu řešily v pondělí 6. března odpoledne mezi Mohelnicí a Křemačovem čtyři jednotky hasičů. Po střetu dvou osobních vozidel skončilo jedno z nich v nedalekém rybníce.

"Dvoučlenná posádka se s velkým štěstím dostala rychle ven a doplavala ke břehu. Po příjezdu jsme jim poskytli první pomoc, zajistili jsme oběma tepelný komfort a poté jsme je předali ZZS," popsala průběh situace Lucie Balážová, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. "Postarali jsme se také o dítě, které cestovalo ve druhém vozidle a po srážce bylo v šoku. Prohlédli jsme jej, darovali jsme mu plyšového pejska, aby lépe zvládlo stresovou situaci a předali jej záchranářům," dodala Lucie Balážová.

Do studené vody následně museli zábřežští hasiči, kteří automobil zajistili za zadní kola lany a pomocí technického speciálu a jeho výkonného navijáku vůz dostali zpět na břeh. K úniku provozních kapalin a ohrožení životního prostředí nedošlo.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Zábřeh, Šumperk a Olomouc a dobrovolná jednotka z  Mohelnice.

Další články