
V potravinové sbírce zazářil Olomoucký kraj
Olomouc – Lidé z našeho regionu mají zlatá srdce. Jarní sbírka potravin, která se konala poslední…
foto: olkraj.cz
14. 03. 2020 - 17:06
V Olomouckém kraji už je 21 potvrzených případů nákazy koronavirem. Uvedl to dnes odpoledne hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Mimo jiné je jedním z nakažených lékař z urgentu Fakultní nemocnice Olomouc.
„Prosím, chovejte se zodpovědně a dbejte na prevenci! Dnes od rána zasedá krizový štáb Olomouckého kraje. Přijali jsme řadu nových důležitých opatření. Po skončení jednání štábu o nich budeme informovat veřejnost prostřednictvím médií,“ napsal hejtman Ladislav Okleštěk na svém facebookovém profilu. Nakažení jsou z Litovelska, Olomoucka a Přerovska.
Informaci o pozitivně testovaném lékaři, který se před týdnem vrátil z Řecka, přinesl server idnes.cz. "Testy vyšly pozitivně a děláme standardní opatření," prozradil serveru iDNES.cz ředitel nemocnice Roman Havlík. S tím, že pacienti a personál, kteří s nakaženým doktorem byli v kontaktu, půjdou do karantény.
Na tiskové konferenci po skončení zasedání hejtman prozradil, že během noci přišlo na kraj 2105 respirátorů. Ty maji být pro zdravotníky a hasiče. Rovněž uvedl, že v šesti nemocnicích vzniknou speciální odběrná místa. K tomu navíc v každé z těchto nemocnic bude i speciální výjezdová jednotka.
Olomouc – Lidé z našeho regionu mají zlatá srdce. Jarní sbírka potravin, která se konala poslední…
Přerov – Milovníci cyklistiky budou mít od června opět možnost vystoupat až na slovenskou hranici…
Den Země letos dostal v Olomouci nový rozměr. Členové oddílu kanoistiky SK UP Olomouc se rozhodli…
Olomouc – Po měsících nejistoty a zákulisního vyjednávání nakonec zůstanou v Olomouci sdílená…
Oslavu Dne Země pojal velkoryse Kanoistický oddíl SK UP Olomouc. Pořádá totiž ekologickou akci…
Přerov - Začalo to jako běžné hlášení o odcizeném vozidle v Rakousku, skončilo mezinárodní…