Zde může být vaše reklama.

Divadlo I letos se můžete v Olomouci těšit na Shakespearovské léto

I letos se můžete v Olomouci těšit na Shakespearovské léto

foto: Divadlo Tratarie

26. 06. 2020 - 08:07

Divadlo Tramtarie už popáté pořádá letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Letos opět v krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého Olomouc, v termínu od 9. do 19. srpna. Kromě osvědčených titulů, jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo Po stopách něžného muže nabídne i aktuální inscenaci Láska z koronu, nebo třídenní program pro rodiny s dětmi. Vrcholem festivalu bude derniéra velkolepé inscenace Velký Gatsby.

„Letos bylo kvůli koronaviru a celému útlumu kulturního života hodně nejisté, zda vůbec budeme letní open-air pořádat. Máme ale nyní za sebou červnové hraní pod širým nebem na Korunní pevnůstce a obrovský divácky zájem nás povzbudil v tom, že srpnový festival nakonec uskutečníme,“ říká Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Pátý ročník divadelního festivalu Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto 2020 tak navazuje na předchozí úspěšné ročníky, které se vždy těšili velké návštěvnosti, v loňském roce navštívilo jedenáctidenní festival přes 3700 diváků.

„Věříme, že diváci budou na divadlo pod širým nebem chodit i letos, prostředí parkánu nabízí magickou atmosféru a díky tomu i jedinečný kulturní zážitek,“ říká Němečková.

Program letos nabízí 7 večerních představení a tři pohádky pro rodiny s dětmi. Kromě osvědčených a vyhledávaných titulů jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo letní komedie Po stopách něžného muže, nasadila Tramtarie do programu také svou novinku, aktuální inscenaci Láska za koronu. Tu nazkoušela v rekordním čase jako reakci na nedávnou koronavirovou dobu a uváděla ji exkluzivně během června v rámci projektu Divadelní červen open-air na Korunní pevnůstce v Olomouc.

„Láska za koronu sklidila nebývalé ohlasy, během šesti repríz ji vidělo téměř tisíc pět set diváků. Původně jsme ji chtěli zahrát pouze během června na Korunní pevnůstce, ale vnímáme velkou poptávku od diváků, a tak jsme se rozhodli ji zařadit i na Olomoucké shakespearovské léto,“ vysvětluje ředitelka.

Na festivalu vystoupí i tradiční hosté, Herci Na ležáka v rámci společného projektu Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc. Herci si opět připraví zbrusu nové stand-up výstupy, kterými budou bavit publikum.

Tramtarie myslí na festivalu i na rodiny s dětmi. Připravila pro ně třídenní bohatý program, kromě pohádek čeká děti také spousta her, zábavy, žonglování, malování na obličej a dalšího vyžití.

Vrcholem Olomouckého „nejen“ shakespearovského léta 2020 pak bude derniéra adaptace světové klasiky Velký Gatsby. Tvůrčí tým plánuje uzpůsobit inscenaci atmosféře venkovního prostředí a diváci se tak mohou těšit na velkolepou derniéru a večírek ve stylu F.S. Fitzgeralda.

Festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto 2020 finančně podpořilo Statutární město Olomouc i Olomoucký kraj.

Vstupenky jsou už nyní k dostání v předprodeji v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.shakesperovskeleto.cz.

 

Program:

 

ne 9.8. / 19 hod / Láska za koronu / aktuální komedie

po 10.8. / 19 hod/ Kabaret nahatý Shakespeare / komedie

čt 13.8. / 19 hod / Po stopách něžného muže / letní komedie

so 15.8. / 10 hod / O pračlovíčkovi / pohádka s doprovodným programem

so 15.8. / 17 hod / Láska za koronu / aktuální komedie

ne 16.8. / 10 hod / Pohádky o mašinkách / pohádka s doprovodným programem

ne 16.8. / 19 hod / Herci Na ležáka / stand-up

po 17.8. / 15 hod / O popleteném kouzelníkovi / pohádka s doprovodným programem

po 17.8. / 19 hod / Láska za koronu / aktuální komedie

st 19.8. / 20 hod / Velký Gatsby / drama - derniéra

Další články