Dnes:16°C

Zítra:16°C

Sobota 1.10. Igor
Menu

Úvodní ze série Kraj připravil první veletrh sociálního podnikání

Kraj připravil první veletrh sociálního podnikání

foto: olkraj.cz

17. 05. 2022 - 15:35

První veletrh sociálního podnikání proběhl v pondělí 16. května v Olomouci. Akce se uskutečnila za velkého zájmu odborné veřejnosti a za účasti ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v regionálním centru. V dalších letech chce hejtmanství v pořádání stejného setkání pokračovat.

„Sociální podnikání je o bourání technických, organizačních bariér mezi firmami a lidmi znevýhodněnými na trhu práce, ale také o boření našich mentálních předsudků. Možnost nabídnout lidem s hendikepem práci, znamená, dát jim šanci na lepší život a seberealizaci,“ řekl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí a záležitosti seniorů.

Na prvním veletrhu sociálního podnikání se zájemci mohli dozvědět informace třeba o tom, jak rozjet nové sociální podniky, na jaké granty a dotace mohou dosáhnout nebo se mohli nechat inspirovat několika úspěšně uskutečněnými startovacími projekty.

„V sociálním podnikání jde hlavně o člověka, a také o rovné příležitosti – aby šanci pracovat měli všichni lidé v Olomouckém kraji bez rozdílu,“ zdůraznil Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územního plánování a rozvoje venkova.

Další články