Dnes:12°C

Zítra:17°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Budova kraje se rozsvítí modře

Budova kraje se rozsvítí modře

foto: Archiv redakce

02. 04. 2020 - 20:00

Budova olomouckého hejtmanství se i přes trvající nouzový stav vyvolaný koronavirovou pandemií rozsvítí modrou barvou a zapojí se tak do kampaně „Česko svítí modře“. Projekt upozorňuje na život lidí s autismem. Budova krajského úřadu se kvůli tomu v noci z 2. na 3. dubna zahalí do modrých světel.

Hejtmanství pomáhá lidem s autismem i mnoha jinými způsoby - například podporuje projekty neziskovek, díky nimž se oni i jejich rodiny mohou naučit, jak projevy nemoci lépe zvládat. Zároveň buduje síť dalších služeb, které jim mají ulehčit život. Vloni kraj vydal publikaci Podpora osob s autismem a jejich rodin v Olomouckém kraji a připravil také informační videa. Obojí najdou zájemci na webu.

„Ani přes těžké období, kterým teď v souvislosti s Covid-19 prochází celá naše země, nezapomínáme na ty, kteří s nepřízní osudu bojují každý den,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Modrou barvu nemá osvětová kampaň náhodou. Právě ta je totiž symbolem komunikace, která je jednou z oblastí, jež lidem s autismem dělá největší potíže.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články