Zde může být vaše reklama.

Celníci v kraji řešili padělané zboží v hodnotě přes milion

Celníci v kraji řešili padělané zboží v hodnotě přes milion

foto: Celní správa Olomouckého kraje

08. 03. 2022 - 09:27

Olomoučtí krajští celníci se v prvních měsících roku zaměřili na padělané zboží. Od začátku roku probíhaly cílené kontroly, které měly za úkol prověřit, zda nedochází k porušování práv duševního vlastnictví. 

"Nejčastěji se v těchto případech jedná o nelegálně používané ochranné známky, v rámci kterých je na libovolném zboží neoprávněně vyobrazena registrovaná značka. Majitel ochranné známky může požádat Celní správu ČR o její ochranu. Pokud tedy vznikne domněnka, že se jedná o nelegální zboží, celníci jej mohou zajistit," uvedl mluvčí celníků David Kubenz.

V prvních dvou případech celníci zaregistrovali padělky v kamenných prodejnách v okolí centra Přerova. Jednalo se o falešné textilní výrobky značky Adidas, Calvin Klein, GUCCI, panenky značky L.O.L. či plastovou obuv Crocs. Celková hodnota originálních výrobků by činila přibližně 163 tisíc korun. 

"V druhém případě se hlídky oddělení dohledu zaměřily na města Litovel a Šumperk. V těchto městech byly objeveny mimo jiné i padělané ledvinky značky Chanel a obuv ASIX, v hodnotě téměř 800 tisíc korun," dodal Kubenz.

Pozornosti celníků pak neunikli ani prodejci v Zábřehu na Moravě, kteří se rovněž pokoušeli prodávat různé zboží, jenž vykazovalo známky padělku. V tomto případě se opět jednalo o světoznámě značky Adidas, Calvin Klein či Chanel a to v hodnotě přibližně 250 tisíc korun.

"Od počátku letošního roku se celníkům v Olomouckém kraji podařilo vypátrat padělané zboží, jehož hodnota by v cenách originálních výrobků činila částku přesahující 1,160 milionů korun," uzavřel Kubenz.

Zajištěné zboží skončilo ve skladu celního úřadu. Prodejcům nyní hrozí za nakládání s padělaným zbožím pokuta až do výše jednoho milionu korun.

Další články