Dnes:14°C

Zítra:13°C

Čtvrtek 25.2. Liliana
Menu

Dostavba dálnice u Dluhonic může začít příští rok

Dostavba dálnice u Dluhonic může začít příští rok

foto: Olomoucký kraj

02. 08. 2020 - 09:00

Desítky lidí z Dluhonic u Přerova se ve čtvrtek 30. července zúčastnily debaty s hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Jednání proběhlo přímo v obci, za kterou má vyrůst nová část dálnice D1. Právě její dostavba byla hlavním a jediným tématem společného setkání.

„Dostavba dálnice ulehčí celému Přerovu. Na druhou stranu chápeme, že nová silnice může negativně ovlivnit život v Dluhonicích. Obec proto dostane štědré kompenzace, které vliv dálniční dopravy zmírní,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Dluhonice získají například peníze na nové chodníky a místní komunikace, za obcí vznikne cyklostezka a řidiči se konečně dočkají bezpečného nadjezdu nad nedalekou železniční tratí.

Dostavbu dálnice D1 chce ŘSD spustit příští rok. „Už letos v srpnu můžeme začít s vyřizováním stavebního povolení. Věřím, že v roce 2024 bude dálnice hotová,“ dodal Havlíček.

 

1 komentář

kašpárek 02.08.2020, 17:43

A promenáda s kolonádou, nebude?

Tedy to je kauf.Za to,že jim jim zmrví dědinu jim udělají chodníky místní komunikaci a cyklostezku za dědinou.A hlavně veliký most.Ti politici si fakt jen dělají kozy.

Další články