Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Drogová scéna v kraji dostala v posledních dnech velkou ránu

Drogová scéna v kraji dostala v posledních dnech velkou ránu
Fotografie z policejního zásahu.

foto: Policie ČR - Olomouc

30. 11. 2019 - 09:00

V půlce listopadu provedli policisté z Olomouckého kraje operaci RECOS, která měla za úkol zlikvidovat vysoce postavenou skupinu lidí, která se podílela na obchodu a výrobě drog v kraji. Jednalo se o zatím největší zátah proti obchodníkům s drogami v historii Olomouckého kraje. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů neunikly ani 'velké ryby'.

"Policisté z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zadrželi v polovině listopadu během dlouho předem pečlivě připravené bleskové akce s krycím názvem RECOŠ vysoce organizovanou skupinu osob, která se významnou měrou podílela na závažné drogové trestné činnosti," řekla k případu Jitka Dolejšová, policejní tisková mluvčí.

"Kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní stíhání pěti osob z Olomoucka a jedné osoby ze Zlínska, které byly obviněny ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dle ust. § 283 odst. 1, 2 písm. a), odst. 3 písm. c) trestního zákoníku," doplnila.

Všichni obvinění, pět mužů a jedna žena, (roč. 1963, 1975, 1983, 1965, 1966, 1981) se měli protiprávného jednání dopustit tím, že se nejméně od roku 2018 do poloviny listopadu tohoto roku jako členové organizované skupiny vědomě podíleli na organizaci a samotné realizaci nelegálního obchodu s chemikáliemi potřebnými k výrobě metamfetaminu (pervitinu), následně na jeho samotné výrobě a neoprávněném nakládání s touto psychotropní látkou.

Obviněným hrozí tresty od osmi do dvanácti let

Cílem jejich jednání byl finanční zisk jak z prodeje chemických látek, tak samotného pervitinu. Obvinění měli přesně rozdělené činnosti, které v rámci skupiny mají vykonávat a každý svým dílčím jednáním přispěl k výrobě psychotropní látky metamfetaminu ve velkém rozsahu, a to v celkovém množství přesahujícím 3 kilogramy.

"Všichni obvinění jsou stíháni vazebně a dle trestního zákoníku jim hrozí za výše uvedený trestný čin v případě prokázání viny trest odnětí svobody na 8 až 12 let," uzavřela.

Další články