Dnes:17°C

Zítra:23°C

Sobota 25.9. Zlata
Menu

Klub českých turistů opraví turistické značení v Olomouckém kraji

Klub českých turistů opraví turistické značení v Olomouckém kraji

foto: Olkraj.cz

04. 05. 2021 - 11:32

Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili podporu údržby pěšího, lyžařského i cyklistického pásového značení turistických tras v Olomouckém kraji. Klub českých turistů se díky tomu dočká půlmilionové dotace na obnovu značení zhruba jedné třetiny že čtyř tisíc kilometrů turistických cest v regionu.

„Řádné značení má pro turisty zásadní význam. Bez něho se jen těžko dostanou do cíle své cesty. Na jeho obnovu proto kraj přispívá pravidelně,“ uvedla Milada Sokolová, která má jako uvolněná členka Zastupitelstva na starosti oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.
 
Klub použije dotaci na obnovu značení a provede také revizi a průzkum nových, neprůchodných a poničených tras. Zaměří se i na výměnu poškozených směrovek, tabulek a map. 
 
„Jen pro představu, na území Olomouckého kraje najdeme více než tři stovky směrovníků, přes osmdesát stojanů map a na čtyři desítky rámů map – to všechno musí kvalifikovaní značkaři obejít a postarat se o údržbu,“ doplnila Sokolová. Část peněz poputuje také na popularizaci aktivit Klubu českých turistů.

Další články