Dnes:10°C

Zítra:10°C

Sobota 23.10. Teodor
Menu

Kraj slíbil milióny na paliativní péči

Kraj slíbil milióny na paliativní péči

27. 05. 2019 - 13:00

Organizace, které pečují o těžce nemocné a umírající lidi, mají dostat od Olomouckého kraje výraznou finanční podporu. Na svém posledním jednání to schválili krajští radní. Podle vyjádření kraje má jít o jeden z dalších hmatatelných výsledků Koncepce paliativní péče, kterou olomoucké hejtmanství zavedlo jako vůbec první kraj v České republice.

Rozvoj paliativy jsme podpořili několika dotačními tituly. Krajští radní už schválili jednotlivé žadatele o dotace. Peníze jsou určeny jak na lůžkovou, tak i domácí péči,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Další peníze investuje hejtmanství do vzdělávání lékařských i nelékařských pracovníků, kteří s nevyléčitelně nemocnými lidmi pracují. Právě nedostatek kvalifikovaných lékařů, sester a ošetřovatelek je dnes největší slabinou hospicových služeb.

Koncepce rozvoje paliativní péče počítá s tím, že nově bude v každém okrese našeho kraje k dispozici alespoň jeden její poskytovatel,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Další články