Dnes:6°C

Zítra:7°C

Pátek 28.2. Lumír
Menu

Krajský úřad opět hledá pomáhající zdravotně postiženým

Krajský úřad opět hledá pomáhající zdravotně postiženým

foto: Archiv redakce

22. 01. 2020 - 15:00

Už popatnácté bude letos udělena Cena hejtmana za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Dlouhá tradice svědčí o tom, že v Olomouckém kraji stále žije dost těch, kteří mají srdce na pravém místě a jsou ochotní starat se o druhé.

„Lidé, kteří pomáhají hendikepovaným, to často berou jako něco zcela samozřejmého, co si snad ani nezaslouží zvláštní pozornost. Já si to nemyslím. Nejde jenom o to, někomu poděkovat, ale také ukázat cestu ostatním,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Cenu mohou získat například ti, kteří s lidmi se zdravotním postižením pracují v rámci své profese, ale i dobrovolníci. Nominace se přitom nemusí týkat jen bezprostřední péče o hendikepované, ale třeba tematické publikační činnosti.  

Nominace přijímá odbor sociálních věcí krajského úřadu do 20. února, a to buď písemnou formou, nebo elektronicky na adrese zbynek.vocka@olkraj.cz. Nominační formulář a podrobnější informace najdou zájemci na webových stránkách www.olkraj.cz v sekci Pro osoby se zdravotním postižením.

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články