Dnes:17°C

Zítra:17°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Slavnostní vyhlášení Krajský úřad uspěl v soutěži Kraj na cestě k rovnosti

Krajský úřad uspěl v soutěži Kraj na cestě k rovnosti

foto: Olomoucký kraj

31. 12. 2019 - 09:00

V soutěži Úřad na cestě k rovnosti, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra a institut pro veřejnou správu, uspěl mezi jinými také Krajský úřad Olomouckého kraje. V soutěži jde především o rovnost mužů a žen, kteří na úřadech pracují, ale také o klienty, kteří je navštěvují. Olomoucké hejtmanství obsadilo v celorepublikovém srovnání třetí místo.

„Odborná komise ocenila zejména prorodinná opatření, která úřad poskytuje svým zaměstnancům a zaměstnankyním a také obyvatelům a obyvatelkám Olomouckého kraje,“ uvedl ředitel krajského úřadu Lubomír Baláš.

Krajský úřad Olomouckého kraje vyzvedl například možnosti využití firemní mateřské školy a další širokou škálu výhod, které poskytuje nejen svým zaměstnancům. Jde třeba o pružnou pracovní dobu nebo on-line vzdělávací portál. Hejtmanství vychází vstříc i lidem s hendikepem.

„Maminky, které úřad navštíví, mohou využít například přebalovací místnost pro děti a neslyšícím osobám nabízíme možnost zajistit tlumočníka do znakového jazyka,“ dodala Monika Bártová z personálního oddělení krajského úřadu.

Lukáš Blokša

2 komentáře

Nejsem robot 31.12.2019, 09:46

Nesmysl

To jsou starosti. Úřad porušuje správní řád , kde se clovek podívá , ale jinde "vítězime"...

Sokol 31.12.2019, 11:07

Já na bráchu....

Co si ta Válková asi myslí o té skopové prostějovské hlavě?

Další články