Dnes:24°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Krajští policisté se zaměřili na rychlíky za volantem

Krajští policisté se zaměřili na rychlíky za volantem

foto: Policie ČR - Olomoucký kraj

23. 04. 2021 - 07:04

Ve středu 21. 4. 2021 se také policisté v Olomouckém kraji zapojili do celorepublikové akce SPEED MARATHON. Široká veřejnost mohla cestou webového portálu zasílat návrhy rizikových míst, kde by bylo vhodné měřit. Policisté na základě těchto informací a vlastních vytipovaných míst vybrali ta nejrizikovější.

"V Olomouckém kraji se na 56 vytipovaných místech celý den měřila nejvyšší povolená rychlost v daném úseku. Jednalo se o dálnice, silnice první, druhé i třetí třídy a to jak v obci, tak mimo obec," uvedla mluvčí policistů Marta Vlachová.

Cílem akce je snížit dopravní nehodovost a také upozornit na riziková místa, kde může dojít, případně dochází, k tragickým dopravním nehodám.

"Během akce bylo zkontrolováno 399 vozidel, zjištěno 174 přestupků, z toho 31 oznámeno správnímu orgánu a na pokutách kolegové uložili celkem 70.500 korun. Překročení nejvyšší povolené rychlosti se dopustilo 154 řidičů, kdy na pokutách bylo uloženo 63.300 korun, z toho bylo 31 přestupků oznámeno. Kontrolám neunikly ani jiné přestupky," doplnila Vlachová.

Přesto, že šlo o předem nahlášenou akci, jsou podle policistů ridici nepoučitelní. S dodržováním předepsané rychlosti mají velký problém.

Během prvního čtvrtletí letošního roku se v Olomouci stalo 1035 nehod, zemřelo při nich pět lidí. Podle policistů je jednou z hlavních příčin vysokého počtu nehod právě nepřiměřená rychlost. Konkrétně jde o 233 případů a tři úmrtí.

Další články