Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Krajští úředníci by letos dojeli na kole až do Venezuely

Krajští úředníci by letos dojeli na kole až do Venezuely

foto: Olkraj

07. 06. 2020 - 09:00

8900 kilometrů. Tak daleko je od Olomouce vzdálená Venezuela, Jihoafrická republika nebo třeba Japonsko. Stejně daleko se dostali zaměstnanci krajského úřadu Olomouckého kraje, kteří se zapojili do projektu Do práce na kole. Výše zmíněnou vzdálenost by totiž při cestě do zaměstnání urazilo bez motorového dopravního prostředku třiačtyřicet pracovníků, kteří soutěžili ve dvanácti týmech.

Letos vůbec nebylo důležité, kolik kdo z účastníků urazil kilometrů. Mnohem podstatnější byla skutečnost, že i přes nepříznivou situaci související s epidemií koronaviru jsme se nenechali odradit. Soutěž proběhla a my jsme se do ní zapojili. Dokázali jsme tak, že i když se objeví problém, my si s ním poradíme, aby se život mohl co nejdříve vrátit do normálu,“ pochválil úředníky ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje Lubomír Baláš.

Z jednotlivců byla nejaktivnějším účastníkem Kateřina Gajdošová, která na kole najezdila přibližně 649 kilometrů. Mezi muži dominoval Pavel Drexler s více než 709 najetými kilometry. Nedostižnou se v rámci jubilejního desátého ročníku projektu Do práce na kole stala dvojice Lada a František Malí - každý z nich nachodil téměř 200 kilometrů.

Do projektu se mohli zapojit i zaměstnanci, kteří kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem vykonávali práci z domu. Vybírat mohli z aktivit v podobě jízdy na rotopedu, jógy a dalších cvičení.

Další články