Sobota 4.7. Prokop
Menu

Věc řeší hejtmanství Lidé bez domova dostanou šanci pracovat

Lidé bez domova dostanou šanci pracovat

foto: archív

19. 08. 2019 - 15:00

Nové pracovní příležitosti začala nabízet lidem bez domova olomoucká charita. Díky místním technickým službám získala pro svoje klienty zakázku na úklid a čištění ulic města. Na tento pilotní projekt naváže na podzim pracemi v lese ve spolupráci s Metropolitní kapitulou u svatého Václava v Olomouci.

Na úklid ulic se už přihlásilo šest lidí bez domova, kteří budou pracovat na dvě čtyřhodinové směny. Jde o zkušební projekt, který je pro klienty nejen příležitostí obnovit své pracovní návyky a disciplínu, ale také být svému okolí a městu přínosem,“ řekla Eva Štefková z Charity Olomouc.

Problematiku bezdomovectví otevřeli v úterý 13. srpna na společném jednání u kulatého stolu zástupci kraje, města, arcibiskupství i charity.

Ještě nikdo na světě nepřišel na to, jak problematiku lidí bez domova vyřešit tak, aby byly spokojené všechny strany. To ale neznamená, že bychom řešení tohoto problému měli vzdát. Naopak. Nabídnout bezdomovcům práci je správný postup, který může těm, kteří pracovat chtějí, otevřít cestu k normálními životu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Jen v Olomouci žije podle odhadů na šest stovek lidí bez domova. Z nich necelá polovina pobývá na ulici, zbytek našel zázemí prostřednictvím neziskových organizací nebo žije na ubytovnách.

Stále hledáme východiska, která by přinesla kýžený efekt. Pokud bychom to po celou dobu už v minulosti nedělali, Olomouc by dnes pocítila bezdomovectví jako mnohem palčivější problém,“ sdělil ředitel Charity Olomouc Petr Prinz.

1 komentář

uhgbugb 23.08.2019, 20:13

yx.cz

Ti Vám serou na práci ti chtějí jen tu vodku s těma chuťovkama co máte na stole taky případnej krabičák z červený řípy by taky přišel k duhu bezďákem se stane člověk co mu smrdí práce a ne ten co hákuje 8hod v rachotě aby se uživil. Jen dredovaný fetky a neziskovky to nemůžou pochopit a chtějí jim narvat peníze z našich daní ze svýho nepustí ani chlup.

Další články