Dnes:28°C

Zítra:29°C

Středa 12.8. Klára
Menu

Olomoucký kraj navštívil ministr Havlíček

Olomoucký kraj navštívil ministr Havlíček

foto: Olomoucký kraj

31. 07. 2020 - 12:00

Ministr dopravy Karel Havlíček přijel ve čtvrtek 30. července do Olomouckého kraje. Spolu s hejtmanem navštívil několik pro region důležitých dopravních staveb, jejich hodnota je několik miliard korun.

„Elektrizace tratě z Olomouce do Uničova nebo výstavba dálnice na Přerovsku jsou pro Olomoucký kraj zcela zásadní dopravní projekty. A ty se neobejdou bez podpory a investic ze strany státu. Proto jsem rád, že pan ministr může vidět přímo na místě, jak se jejich realizace daří nebo které problémy je potřeba aktuálně řešit,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Zmiňovaná elektrizace je podle zástupců kraje výjimečná v celorepublikovém měřítku. Má jít o první vysokorychlostní regionální železnici, ale zároveň bude její provoz zabezpečen výhradně systémem ETCS, který patří mezi nejmodernější v Evropě.

„Z pohledu silniční dopravy je zásadní dořešit situaci kolem Přerova. Vím, že zdejší lidé a hlavně řidiči už slyšeli spoustu slibů, já ale věřím, že se dostavba dálnice podaří zrealizovat bez dalších zbytečných odkladů,“ uvedl ministr Havlíček.

Zástupci Olomouckého kraje, Ministerstva dopravy, Správy železnic a Ředitelství silnic a dálnic dále navštívili stavbu estakády v Přerově, centrální dispečerské stanoviště tamtéž a firmu Meopta. Posledním bodem programu byla diskuze s obyvateli Dluhonic, kterých se bezprostředně dotkne dostavba dálnice D1.

1 komentář

public relation 02.08.2020, 17:45

Kdo přijede dál?

Už tady byl Havel,teď přijel Havlíček a pořád je to v pr.....

Další články