Zde může být vaše reklama.

Olomoucký kraj řeší koncepci cyklodopravy

Olomoucký kraj řeší koncepci cyklodopravy

foto: Olkraj.cz

21. 02. 2022 - 11:19

Nabídnout cyklistům bezpečnější a pohodlnější jízdu regionem. To má za cíl koncepce cyklodopravy v Olomouckém kraji. Ta řeší regionální stezky i dálkové trasy.

„Velkým přínosem je práce cyklokoordinátora, který zodpovídá za koncepčnost všech kroků, které kraj v oblasti cyklodopravy podniká. A podařilo se zároveň vytvořit pracovní skupinu pro rozvoj cyklistiky, která už také předložila zajímavé výsledky,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, územní plánování a rozvoj venkova.

Hejtmanství se chce v letošním roce zaměřit například na výstavbu a údržbu cyklistických komunikací, součástí plánů je také podpora vlakových i autobusových linek, které umožňují přepravu jízdních kol. Důležitá je pro kraj také aktualizace tištěného cykloprůvodce a vypracování studií páteřních a dálkových cyklotras.

„Součástí koncepce je také dopravní výchova, a to především u dětí. Nejde nám totiž jen o to, aby v kraji přibylo cyklistů, ale také o to, aby na kole jezdili bezpečně a ohleduplně,“ dodal náměstek Šafařík.

Další články