Dnes:20°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 7.7. Bohuslava
Menu

Olomoucký kraj trápí požáry

Olomoucký kraj trápí požáry

foto: HZS ČR - Olomoucký kraj

28. 03. 2022 - 18:00

Profesionální i dobrovolné jednotky v průběhu soboty 26. března zasahovaly již u necelé desítky požárů trávy, klestí či hrabanky. Ve většině případů jde o nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Z výčtu zmiňovaného součtu nedaleko obce Potštát, Lipná na Hranicku při požáru klestí, trávy šlo o plochu téměř 400x400 metrů a k události byl vyslán zvýšený počet jednotek.

Podrobnější pohled nabídl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák u dvou událostí. „Při pálení odpadu na zahradě došlo ke zranění osoby. Ta utrpěla popáleniny a k místu byl vyslán vrtulník ZZS OK. Druhá mimořádnější událost se odehrála poblíž obce Potštát - Lipná původně ohlášené zahoření na ploše 200x200, vlivem silného větru došlo k rozšíření na dvojnásobnou plochu. Hasiči zde pomocí několika vodních proudů několik desítek minut “odkrajovali” plochu ve směru šíření k většímu rozhoření. V tuto chvíli je požár pod kontrolou, probíhá postup v zamezení pro případné opětovné rozhoření,“ uvedl Hošák.

V poslední době ale nejde o jediné požáry, které krajští hasiči v souvislosti s počasím řeší. Už v polovině března s nimi měli problémy, ale drželi je pod kontrolou. Hasiči tehdy zasahovali u většího počtu požárů trávy či menších zahradních staveb.

"Jednotky je mají pod kontrolou. Od dnešního rána celkově evidujeme 9 požárů. Některé z nich jsou důsledkem nezvládnutého pálení, proto připomínáme, že je vypalování zakázáno," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová na twitteru HZS Olomouckého kraje.

Další články