Zde může být vaše reklama.

Ředitelé volno nevyhlásí Páteční ředitelské volno si moc dětí neužije

Páteční ředitelské volno si moc dětí neužije

foto: Archív redakce - ilustrační foto

24. 09. 2020 - 08:00

V úterý nový ministr zdravotnictví Roman Prymula vyzval ředitelé škol, aby na pátek vyhlásili ředitelské volno. S pondělním státním svátkem tak měly přijít čtyři dny volna, které by měly přispět ke snížení počtů nově nakažených koronavirem. Většina ředitelů, ale volno nevyhlásilo, což přivítali rodiče, kteří nemuseli na poslední chvíli řešit hlídání, nebo čerpat dovolenou v práci.

Navzdory doporučení ministra bude páteční ředitelské volno pouze ve třech školách v kraji. Nebude se učit ve Městě Libavá, kde zavře i školka, družina a jídelna, a ve Velkém Týnci. „Na základě doporučení ministra zdravotnictví,“ uvádí na webu školy její ředitel Tomáš Jurka.

V Olomouci ke stejnému kroku přistoupí pouze jedna škola. „Hlášení máme pouze z jedné školy. Masově se to rozhodně neděje,“ řekla ve středu dopoledne Deníku Hana Fantová.

Ostatní školy vyučování nepřeruší, nebo ho pojmou alespoň trochu jinak. Základní škola na Tererově náměstí v Olomouci místo běžného školního dne vyhlásila branný den. „Děti se aspoň zbaví roušek a vyrazíme s nimi na vzduch plnit úkoly. Myslíme na 1400 rodičů, jak by tuto situaci asi vyřešili, když bych vyhlásil ředitelské volno,“ řekl pro Deník Jaroslav Hála.

Další články