Dnes:5°C

Zítra:6°C

Pondělí 5.12. Jitka
Menu

Pro ukrajinské uprchlíky Peníze z benefičního koncertu putují do komunitního centra

Peníze z benefičního koncertu putují do komunitního centra

foto: olkraj.cz

29. 09. 2022 - 16:00

Šek na rovných 100 tisíc korun předal zástupcům společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek spolu se svým prvním náměstkem Ivo Slavotínkem. Šlo o peníze z benefičního open air koncertu Moravské filharmonie Olomouc, který se konal u příležitosti zahájení předsednictví České republiky v Radě EU na nádvoří Hanáckých kasáren. Finanční prostředky pomohou při začlenění ukrajinských válečných uprchlíků v našem regionu.

„Jsem velmi rád, že můžeme podpořit užitečnou věc. Proto také toto předání peněz Člověku v tísni, který s imigranty, sociálně slabými a dalšími potřebnými skupinami pracuje dlouhodobě, má velký smysl,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Peníze z koncertu budou mít cílené využití. Půjdou na podporu pilotního projektu česko-ukrajinského komunitního centra společnosti Člověk v tísni. „Komunitní centrum Klub je místem pro setkávání, sdílení, různorodou činnost, vzájemnou podporu a propojení různých kultur v Olomouci. Za finanční příspěvek jsme moc rádi, pomůže nám při provozu a zajištění aktivit spojených s adaptací a integrací uprchlíků z Ukrajiny pobývajících v Olomouckém kraji,“ řekl Michal Láš, ředitel olomoucké pobočky Člověka v tísni.

Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Zaměřuje se na čtyři základní oblasti: humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci, podporu lidských práv, sociální práci, vzdělání a informační aktivity pro veřejnost.

„To, co se na Ukrajině děje, je jednoduše příšerné. Ti lidé byli vyhnáni ze svých domovů, opustili všechno, jen aby si zachránili holý život. Výtěžek jsme chtěli věnovat na konkrétní účel, nakonec se Rada Olomouckého kraje rozhodla pro adaptaci ukrajinských uprchlíků na zdejší prostředí, což ukrajinský Klub plní skvěle. Zatím totiž nikdo neví, za jak dlouho se budou moci vrátit domů,“ dodal náměstek hejtmana Ivo Slavotínek.

Další články