Dnes:14°C

Zítra:17°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Počet potvrzených nakažených v kraji přesáhl 400 lidí

Počet potvrzených nakažených v kraji přesáhl 400 lidí

foto: Archiv redakce

05. 04. 2020 - 20:00

Podle dat z dnešních 18:27, které kraj zveřejnil na webu věnujícímu se nákaze koronaviru v Olomouckém kraji, stouplo číslo nakažených už nad hranici 400 potvrzených případů. Celkem jich je podle nejnovějších dostupných dat 419. Největší čísla hlásí Olomouc, včetně zhruba 30 zahraničních studentů z Univerzity Palackého. Mezi další nejzasaženější oblasti patří Litovel a Uničov.

Čísla potvrzených nakažených roustou také díky tomu, že se v kraji více testuje. Celkem už bylo v kraji otestováno na 2931 osob, z toho se u 419 nákaza koronavirem potvrdila. Z počtu testovaných tak nákaza byla potvrzená u zhruba čtrnácti procent z nich. Celkem deset pacientů už se z nemoci dokázalo zotavit. Celkem pět lidí, kteří byli nakažení koronavirem, podle údajů, které pravidelně aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví, zemřelo.

Nejvyšší počty nakažených v rámci obcí s rozšířenou působností hlásí Olomouc, celkem 182. Druhá je v tomto žebříčku Litovel se 107 potvrzenými případy, na třetím místě je Uničov, kde bylo potvrzeno celkem 46 případů. Nejnižší možná čísla, tedy nulu, pak mají Konice a Lipník nad Bečvou.

Prvím potvrzeným nakaženým pacientem v celém kraji se stal 10. března Japonec, který byl hospitalizovaný v prostějovské nemocnici. Mezi nejzávažnější případy patřilo nakažený lékař z urgentního příjmu olomoucké fakultní nemocnice a čtrnáctidenní úplná karanténa Litovle, Uničova, Červenky a dalších osmnácti obcí.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články