Zde může být vaše reklama.

Policisté zachránili život prodejci ryb v Prostějově

Policisté zachránili život prodejci ryb v Prostějově

foto: Archiv HV

26. 12. 2021 - 09:00

23. prosince krátce po půl deváté ráno se tříčlenná hlídka policistů z oddělení hlídkové služby nacházela v blízkosti prodejny Tesco na ulici Konečná v Prostějově, když k nim přiběhl muž, který je požádal o pomoc v souvislosti se zdravotní indispozicí prodavače ryb, který se nacházel v nedalekém stánku.

"Policisté ani na chvilku nezaváhali a běželi k místu, kde našli muže v bezvědomí. Ihned zkontrolovali jeho životní funkce a když nenahmatali tep, zahájili masáž srdce. Dva z policistů mu poskytovali první pomoc a třetí běžel do obchodního střediska, kde je pro tyto případy uložen defibrilátor. S jeho pomocí se jim ještě před příjezdem přivolané záchranné služby podařilo zkolabovaného muže oživit a přivést zpátky k životu. Po příjezdu zdravotníků na místo ho předali do jejich péče," uvedla k zásahu policistů jejich mluvčí Miluše Zajícová.

Sanitka následně třiapadesátiletého muže odvezla do prostějovské nemocnice. Z vlastní iniciativy o několik minut později volal na linku 158 operátor rychlé záchranné služby, aby zasahující policisty pochválil a poděkoval jim za rychlou reakci.

"Protože muži, který zřejmě utrpěl infarkt, pravděpodobně zachránili život," dodala Zajícová.

Další články