Dnes:17°C

Zítra:24°C

Pátek 5.6. Dobroslav
Menu

Vlastníkem je kraj Pro koordinaci cestovního ruchu v kraji vznikla nová centrála

Pro koordinaci cestovního ruchu v kraji vznikla nová centrála

foto: Wikia

07. 10. 2019 - 20:00

Krajské zastupitelstvo schválilo založení nové destinační agentury. Ta má zajišťovat rozvoj a propagaci cestovního ruchu na území celého kraje. Do regionu by díky tomu mohly přitéct také finance z celostátních zdrojů.

"Hlavním posláním agentury bude koordinace a efektivní využívání marketingových aktivit v oblasti cestovního ruchu, a to jak u nás, tak v zahraničí," uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Nová centrála cestovního ruchu bude na poli marketingu úzce spolupracovat s oběma dosud fungujícími organizacemi - Střední Morava a Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu. Řídit bude například i prezentaci kraje na různých veletrzích a výstavach, bude vytvářet marketingové kampaně a rozvíjet spolupráci s ostatními regiony.

"Pilotní fáze činnosti centrály začne v průběhu příštího roku. Poté, co se rozjede naplno, bude poskytovat servis mnoha partnerům z oblasti cestovního ruchu v kraji," dodal Vladimír Lichnovský, zastupitel, starající se o oblasti vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Agentura převezme část agendy od oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů kraje, ale ani to nezanikne, bude se nadále starat hlavně o dotace. "Chceme být nadále aktivní, agentura bude mít za úkol také lákání zahraničních turistů, primárně z okolních zemí. Chceme, aby zde trávili více času," uvádí vedoucí oddělení Radek Stojan.

Centrálu bude ze sta procent vlastnit Olomoucký kraj. Ten také bude na její provoz finančně přizpívat. V prvním, pilotním roce to bude zhruba 10 milionů, od roku 2022 pak 14 milionů. Navíc bude mít centrála za úkol čerpat maximum možných dotací.

Lukáš Blokša

1 komentář

09.10.2019, 11:45

To jako fakt?

Ten vlezdoprdelkovský modus operandi současného Večerníku je příšernej. Proč nenapíšete, pro koho (pane hatemane, něco o tom víme, ne?) se tenhle průtokáč na peníze chystá? A jestli na to bude navíc Okleštěk "přizpívat", tak tím se vysvětluje asi všechno. Btw tohle bylo ještě celkem nedávno médium, do kterého přispíval i Jakub Čech. Teď je to koukám směska policejních svodek a placeného píáru Ano bez jakékoli hodnoty. Škoda.

Další články