Dnes:11°C

Zítra:10°C

Sobota 23.10. Teodor
Menu

ŘSD začalo vykupovat pozemky pro dokončení obchvatu Olomouce

ŘSD začalo vykupovat pozemky pro dokončení obchvatu Olomouce

foto: Archiv ŘSD

23. 09. 2021 - 14:04

Příprava zbývajícího úseku dálničního obchvatu Olomouce zaznamenala významný posun. Zahájili jsme výkupy pozemků na trase budoucí dálnice D35 mezi Slavonínem a Křelovem. První sada návrhů kupních smluv byla rozeslána a na adresu ŘSD ČR se už vrátily jednotky schválených čili podepsaných smluv v hodnotách milionů Kč.

"ŘSD ČR tak vlastní první parcely potřebné pro dokončení velmi očekávané dálnice. Stavba dlouho nepokračovala kvůli sporům o vedení trasy na úrovni Křelova. Z důvodu zákonných změn bylo nutné i opakovat proces posuzování vlivu stavby na životní prostředí EIA. Získáním kladného stanoviska se příprava rozjela na plné obrátky," prozradil Miroslav Mazal z týmu komunikace olomoucké pobočky ŘSD.

V rámci majetkoprávní přípravy bude nutné vyřídit 450 smluv, které zahrnují nejen výkupy pozemků, ale také uložení věcných břemen, nájemní smlouvy apod.

"Na konci příštího roku předpokládáme požádání o vydání stavebního povolení a začneme připravovat podrobnou technickou dokumentaci pro zadání stavby," doplnil Mazal.

Její součástí bude i rozpočet stavby, který stanoví soutěžní cenu aktuálně odhadovanou na jednu miliardu Kč. V roce 2023 je naplánována veřejná soutěž na zhotovitele stavby, reálný předpoklad zahájení hlavních stavebních prací je začátek roku 2024.

Další články