Zde může být vaše reklama.

Škola v Zábřehu má novou gastro učebnu

Škola v Zábřehu má novou gastro učebnu

foto: Olkraj.cz

06. 03. 2022 - 15:00

Necelých 1,8 milionu korun stála nová gastro učebna, kterou v minulých dnech uvedla do provozu Střední škola sociální péče a služeb v Zábřehu. Do projektu se finančně zapojil Olomoucký kraj, který zde investoval necelý jeden milion, dalších více než 800 tisíc šlo na učebnu z rozpočtu projektu Implementace krajského akčního plánu v Olomouckém kraji II (IKAPOK II). 

„Mám z tohoto projektu a jeho výsledku opravdu radost. Nejen ze své osobní zkušenosti na Správě kolejí a menz Univerzity Palackého v Olomouci dobře vím, jak moc nám v současnosti na trhu práce chybí profese, které vychovává právě naše škola v Zábřehu. Moderně zařízená gastro učebna spolu s odbornými pedagogy umí vybavit studenty této školy potřebnými znalostmi a kompetencemi, a lépe je připravit pro budoucí zaměstnavatele, kteří na ně nejen v rámci Olomouckého kraje velmi čekají. Držím škole i studentům a studentkám palce. A děkuji,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Gastro učebna se oproti tomu, jak vypadala původně, zvětšila o velikost bývalého kabinetu, což byla vedlejší místnost. Olomoucký kraj přispěl na stavební práce i modernizaci elektroinstalace a technických rozvodů. Další peníze šly na samotné gastro vybavení.

Novou učebnu budou využívat žáci oborů Kuchař – číšník a Stravovací a ubytovací služby. S rekonstrukcí začala firma vloni o prázdninách.

„Z nového vybavení budou moci žáci využívat například moderní konvektomat, vakuovou baličku, barový drtič ledu a podobně. Kraj se touto investicí snaží podpořit nejen kvalitu odborné výuky, ale také přilákat více zájemců o obory v gastronomických službách,“ dodal Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Modernizace gastro učebny zábřežské školy je součástí daleko rozsáhlejšího krajského projektu. Ten chce na podobné investice vynaložit v celém regionu přibližně 55 miliónů korun. Zaměří se přitom na podporu těch oborů, po nichž je na trhu práce největší poptávka. Kromě investičních a modernizačních akcí dojde také k prohloubení spolupráce mezi školami a firmami z regionu.

Další články