Dnes:20°C

Zítra:24°C

Neděle 9.5. Ctibor
Menu

V Lošticích hořel rodinný dům

V Lošticích hořel rodinný dům

foto: HZS Olomoucký kraj

18. 01. 2021 - 07:37

Z oken rodinného domu šlehají plameny a uvnitř někdo je. Tak byl na krajské informační a operační středisko ohlášen požár objektu v řadové zástavbě v Lošticích na Šumpersku v neděli 17. ledna krátce před půl desátou dopoledne.

"Operační důstojníci na místo vyslali 4 jednotky, které po průzkumu zjistily, že hoří v prvním patře rodinného domu a požár se šíří i na střechu. V objektu se měly nacházet dvě osoby, jedna byla vyvedena ven těsně před příjezdem našich jednotek. Druhou začali hasiči ihned hledat s tím, že bez prodlení zahájili také hasební práce. V hořícím a silně zakouřeném bytě nalezli zraněného člověka, kterého vynesli do bezpečí a začali resuscitovat. Následně jej předali do péče záchranářům, kterým poté asistovali s transportem pacienta do vrtulníku přivolané letecké záchranné služby," uvedla k požáru mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Požár dostaly jednotky pod kontrolu a zamezily tak jeho šíření do dalšího bytu v objektu. Prostor pak hasiči zkontrolovali termokamerou.

"Rozebrali jsme také část mezistropního prostoru, vyhledali jsme skrytá ohniska hoření a dohasili je. Poté jsme budovu odvětrali pomocí přetlakové ventilace," dodala Balážová.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel ve spolupráci s kriminalisty Policie ČR. Škoda byla předběžně odhadnuta na 600 tisíc korun.

Další články