Dnes:14°C

Zítra:7°C

Pátek 26.2. Dorota
Menu

V pátek 13. v kraji otevřely nové silnice

V pátek 13. v kraji otevřely nové silnice
Ilustrační fotografie.

foto: Pixabay

15. 12. 2019 - 15:00

Silnice mezi Strukovem a Šternberkem a průtah Domašovem u Šternberka patří mezi letos poslední zrekonstruované cesty v Olomouckém kraji. Hejtmanství je řidičům předalo do užívání v pátek 13. prosince.

 „Sice bylo třináctého a pátek k tomu, o smůle ale nemůže být ani řeč. Hejtmanství letos investovalo do oprav silnic 1,2 miliardy korun a příští rok v tom bude pokračovat – bez ohledu na pověry,“ zažertoval při otevírání nově opravené vozovky ve Strukově hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Oprava silnice mezi Strukovem a Šternberkem přišla na téměř 240 miliónů korun. Převážnou část nákladů pokryla dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. O zbývajících téměř 45 miliónů se podělil Olomoucký kraj a obce Hnojice, Žerotín, Lužice a Šternberk.

„Opravovat se začalo na křižovatce mezi Pňovicemi a Žerotínem. Téměř devět kilometrů dlouhý úsek pak pokračoval až do Šternberka. Kromě rekonstrukce samotné silnice došlo také na úpravu chodníků a zeleně,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Oprava průtahu Domašovem u Šternberka zahrnovala kompletní rekonstrukci vozovky. Součástí prací bylo také vybudování uličních vpustí, které zlepší odvodnění silnice. Obec nechala postavit nový chodník a lávku pro chodce.

„Rekonstrukci vozovky předcházelo budování kanalizace. Díky nové silnici se v obci zvýší bezpečnost i komfort dopravy,“ sdělila starostka obce Domašov u Šternberka Michaela Procházková.

Další články