Dnes:16°C

Zítra:16°C

Sobota 1.10. Igor
Menu

Včelaři dostanou milion korun z krajského rozpočtu

Včelaři dostanou milion korun z krajského rozpočtu

foto: Pixabay

11. 12. 2019 - 15:00

I příští rok se včelaři dočkají finanční injekce z krajského rozpočtu. Mezi začínající i zkušené chovatele se z něj dostane celkem jeden milion korun. V historii se jedná o nejvyšší částku v rámci tohoto dotačního programu, který kraj vypisuje.

Olomoucký kraj podporuje začínající včelaře od roku 2008. Díky dotaci si mohou pořídit nejen kvalitní chovný materiál, ale také například nástavkové úly nebo základní vybavení například v podobě ochranných pomůcek,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš.

Kromě začínajících hejtmanství už před dvěma roky zavedlo podporu také pro stávající včelaře. Ti mohou dotaci použít na nákup nových kompletních nástavkových úlů s oddělitelným zasíťovaným dnem, které umožňuje sledovat spad varroázy.

Včelaři, kteří museli svá včelstva zlikvidovat na pokyn orgánů Státní veterinární správy, pak mohou peníze využít na nákup plemenného a chovného materiálu – samostatných matek s doložením původu nebo oddělků,“ vysvětlil náměstek Klimeš.

Podávat žádosti bude možné od 20. ledna. Maximální výše dotace poskytované na jednu akci je limitovaná částkou deset tisíc korun.

1 komentář

Vasek 19.12.2019, 12:23

Vcelarske dotace

Schopny vcelar o dotace zadat nemusi,pokud clovek neco chce,ma si na to vydelat a nasetrit.

Další články