Dnes:16°C

Zítra:16°C

Sobota 1.10. Igor
Menu

Vyrazili na Jesenicko Za krásami i poznáním regionu, odstartovalo Seniorské cestování

Za krásami i poznáním regionu, odstartovalo Seniorské cestování

foto: olkraj.cz

10. 08. 2022 - 11:30

Na Jesenicko se vydali v úterý 9. srpna senioři, kteří se přihlásili na výlet v rámci projektu Seniorské cestování. Plný autobus vyjel ze zastávky nedaleko olomouckého vlakového nádraží po půl sedmé ráno.

„V minulosti už jsme byli na výletě ve Zlatých Horách a dvakrát v Jeseníku,“ prozradila před odjezdem Zdeňka Machytková. „Těšíme se hodně,“ doplnil ji Jan Kašpárek. Výlet zavedl seniory do Javorníku, na zámek Jánský Vrch a také do Jeskyní Na Pomezí.

„Seniorské cestování je projekt, který se naši předchůdci rozhodli podporovat, a my v něm rádi pokračujeme. Jde o cestování za výhodných podmínek pro lidi nad šedesát let. Výlety za krásami našeho regionu, za jeho poznáváním, jsou, myslím, velmi příjemné a věřím, že pro seniory jsou vítaným zpestřením,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Projekt, který měl dva roky covidovou pauzu, letos nabízí desítky míst, kam se senioři podívají za zvýhodněnou cenu 200 korun. „Součástí ceny je také oběd a služby průvodce. Doufám, že si senioři cestování užijí, v pořádku se vrátí a budou spokojení,“ řekla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Výlety lze zakoupit prostřednictvím webu SENIORSKECESTOVANI.CZ. Zájemci si tam zájezdy objednají podobně, jako když nakupují přes e-shop. Navštívit mohou třeba Rejvíz, Velké Losiny, Zlaté Hory nebo pivovar v Litovli. „Zájezdy jsou uzpůsobeny tak, aby si z nabídky vybral každý – ať už má rád přírodu, památky nebo technické zajímavosti,“ dodala Milada Sokolová.

Hejtmanství podpořilo Seniorské cestování částkou 1,3 miliónu korun. Do projektu se může zapojit až 1 700 účastníků.

Další články