Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

DŮLEŽITÁ STAVBA Začíná stavba Palačovské spojky. Odvede tranzitní dopravu mimo

Začíná stavba Palačovské spojky. Odvede tranzitní dopravu mimo

foto: Olomoucký kraj

09. 06. 2023 - 12:25

První červnové pondělí začala na pomezí Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje dlouho očekávaná stavba silnice I/35. Ta bude mít za cíl, mimo jiné, odvést tranzitní dopravu z měst. V našem kraji se tak uleví například Hranicím i řidičům, kteří tudy projíždějí.

„Tranzitní doprava v centrech měst a obcí je obrovský problém. Naštěstí se ho v určitých částech regionu už daří řešit. Kromě Palačovské spojky jde například o důležitý obchvat Bludova na Šumpersku, jehož výstavba pokračuje zdárně,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Nová silnice v délce zhruba pět kilometrů přijde na více než dvě miliardy korun. O stavbu mělo zájem šest společností. První řidiči by se po vozovce mohli projet v roce 2025. Součástí projektu je také přeložka silnice a mimoúrovňová křižovatka.

„Cesta ulehčí spojení na Slovensko a do Polska. Po dostavbě dálnice D1 u Přerova jde o další strategicky významný projekt, který se v Olomouckém kraji podařilo rozjet,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Realizátorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic. Zdlouhavá příprava projektu souvisela především s tím, že se zmiňovaný úsek nachází na hranici tří krajů. Kromě nové silnice I/35 cestáři odpovídajícím způsobem upraví i navazující dálnici D48.

 

Další články