Kvůli ukradeným kabelům mají vlaky velké zpoždění
Velmi nepříjemnou situaci v železniční dopravě způůsobili dnes odpoledne zloději, kteří ukradli…
foto: www.pixabay.com
11. 03. 2020 - 13:02
Nedostatek desinfekčního gelu lékarna ve Fakultní nemocnici Olomouc vyřešila po svém a začala gel sama vyrábět. Přesto nestačí zájem zákazníků pokrývat.
Zásoby desinfekčních gelů jsou vyprodané, lékárnici ve Fakultní nemocnici tedy začali podle receptu Světové zdravotnické organizce (WHO) vyrábět vlastní desinfekci. Za několik posledních dnů prodali této desinfekce už více než tři sta balení.
„Nejprve jsme prodávali balení po 80 gramech, poté, co došly větší obaly, prodáváme padesátigramové balení. Obaly jsou plastové se střičkou, aby si lidé mohli přípravek brát s sebou a dezinfikovat si ruce podle potřeby při pohybu městem,“ řekl pro idnes vedoucí lékárník Robert Běhal.
S výrobou vlastního desinfekčního gelu ale budou muset v lékárně za pár dnů skončit. Tenčí se totiž zásoby obalů, které se už nedají sehnat a bez nich výroba nebude splňovat požadavky Státního ústavu pro kontrolu léčiv.
Velmi nepříjemnou situaci v železniční dopravě způůsobili dnes odpoledne zloději, kteří ukradli…
V katastru obce Veselíčko byla ve čtvrtek ráno nalezena těla dvou mladých mužů bez známek života.…
Vědci z Univerzity Palackého v Olomouci (UP) se zapojí do prestižní mise českého astronauta Aleše…
Pavilon A na výstavišti Flora se v sobotu 25. října promění v hlavní město českého tanečního sportu…
Olomoučtí krajští kriminalisté objasnili vraždu 57letého muže, jehož tělo bylo nalezeno v neděli 19…
Tři významné dny, tři zastavení a jeden společný jmenovatel – úcta ke svobodě, historii a lidem,…