Dálnici z Mohelnice na Hradec začne ŘSD stavět už letos
Ředitelství silnic a dálnic má aktuálně připravené k podpisu smlouvy se zhotoviteli staveb za 17,5…
foto: Horská služba Jeseníky
22. 04. 2020 - 06:08
Devětačtyřicetiletý lyžar nezvládl vyšší rychlost sjezdu na Ovčárně a zranil se. Musel pro něj přiletět vrtlulník.
Zaměstnanci lyžařského areálu Ovčárna zavolali kvůli zraněnému muži Horskou službu. „Jakmile jsme k němu dojeli, zjistili jsme, že má něco s nohou. Vzhledem k velkým bolestem a poloze končetiny jsme měli podezření na zlomeninu. Ihned jsme se proto spojili s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje a dohodli se, že ke zraněnému vyšlou sanitní vůz,“ popsal situaci Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.
Aby nedošlo k poškození páteře zraněného, záchranáři ho zafixovali do vakuové matrace a převezli na skútru na blízké parkoviště, kam pak přiletěl vrtulník z Ostravy.
Ke zranění došlo pravděpodobně proto, že muž nezvládl jízdu na rozvředlém sněhu. „I přes nouzový stav v zemi je zde mnoho lyžařů, kteří si chtějí užít zřejmě poslední otevřený areál. I když lyžařská sezóna končí, tak by ale měli všichni bezpodmínečně dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích,“ varoval Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že kromě rychlé jízdy by lyžaři měli dát pozor na aktuální stav sněhové pokrývky.
Ředitelství silnic a dálnic má aktuálně připravené k podpisu smlouvy se zhotoviteli staveb za 17,5…
Jak by měl v budoucnu vypadat prostor kolem olomoucké tržnice, rozhodne architektonicko…
Fakultní nemocnice Olomouc posouvá léčbu ischemické choroby srdeční na vyšší úroveň. Klinika…
Řidiče na frekventovaném tahu mezi Olomoucí a Šternberkem letos znovu čekají dopravní komplikace.…
Olomoučtí policisté sdělili ve středu ve zkráceném přípravném řízení podezření pětadvacetiletému…
Sbírkové skleníky ve Smetanových sadech na Výstavišti Flora Olomouc se po zimní údržbě znovu…