Dnes:14°C

Zítra:7°C

Pátek 26.2. Dorota
Menu

Dění na UP Den vojenské historie na Pevnosti poznání

Den vojenské historie na Pevnosti poznání
Den vojenské historie v Pevnosti poznání

26. 04. 2019 - 15:00

Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci zve na Den vojenské historie, který dětem i rodičům zábavně-vzdělávací formou přiblíží vojenská povolání a vše kolem nich. Akce se uskuteční v sobotu 4. května od 9 do 17 hodin v expozici Věda v pevnosti a také v areálu Korunní pevnůstky.

V rámci Dne vojenské historie se budeme věnovat Severoatlantické alianci, známé pod zkratkou NATO. Letos totiž naše členství ve spolku slaví 20 let. Přijďte se společně s námi podívat do časů, kdy bylo společenství zakládáno, a poznat dobu, kdy jsme se stali jeho členem my“, pozval na program koordinátor historické sekce Tomáš Arnold. V interaktivní expozici bude připravena celá řada aktivit a her, v nichž návštěvníci zjistí, kdo se stal hlavním soupeřem NATO, jak se projevovalo jejich nepřátelství nebo jak v naší republice probíhal proces získání členství a kdo ho inicioval.

Branné oddíly připravily zábavu s armádní tematikou pro malé i velké. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet například střelbu ze vzduchových, airsoftových a laserových zbraní či použít minohledačku, naučí se základy zdravovědy a topografie a pokusí se bezpečně projít minovým polem. Pro děti budou nachystány i další úkoly, za jejichž splnění budou odměněny drobnými dárky. Chybět nebude ani výstava modelů vojenské techniky a ochutnávka pravého vojenského guláše.

Popularizační akce se koná v expozici Věda v pevnosti, do které zájemci zaplatí standardní vstupné 25 nebo 30 Kč. Ve venkovním areálu Korunní pevnůstky pak bude zdarma další program, tentokrát v režii spolku Muzeum Olomoucké pevnosti ve spolupráci s Armádou ČR.

Více o programu na www.pevnostpoznani.cz.

Další články