Dnes:13°C

Zítra:8°C

Neděle 23.2. Svatopluk
Menu

Drsná ČOIka: Polovina prodejců na Floře porušila zákon

Drsná ČOIka: Polovina prodejců na Floře porušila zákon

07. 05. 2019 - 06:05

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na mezinárodní květinové výstavě Flora Olomouc. ČOI provedla celkem 17 kontrol a v 8 případech (tj. 47 %) zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Inspektoři se při kontrolách zaměřili na prodej sýrů, lihovin, vína, hraček, občerstvení, uzenin, dárků, suvenýrů, keramiky, textilu, obuvi, rybářských potřeb, květin, ovocných a bylinných produktů, ovoce, zeleniny, zahrádkářských potřeb a na kavárny.

Prodejci nejčastěji porušovali zákon o ochraně spotřebitele tím, že například nevydali doklad o zakoupení výrobku s předepsanými náležitostmi, nedodrželi hmotnost nebo chybělo povinné značení na výrobku.

Česká obchodní inspekce udělila ve 4 případech pokuty na místě v celkové výši 4 000 Kč, jeden případ byl řešen napomenutím. Ve 3 případech bude s prodejci vedeno správní řízení.

Vlastimil Blaťák
Autor: Vlastimil Blaťák

2 komentáře

Nepovím 07.05.2019, 16:34

Napomenutí?

Co je napomenutí? To zákon zná?? A Který?

Hadra 07.05.2019, 08:05

Blesk

Titulek jak z Blesku. Ona asi polovina prodejců zákon neporušila, možná jen polovina z kontrolovaných, takto sedm...takže zase plácnutí do vody....;)

Další články