Zde může být vaše reklama.

Novinky z FNOL Fakultka stěhuje odběrové místo na testování covid-19

Fakultka stěhuje odběrové místo na testování covid-19

foto: fnol

08. 10. 2020 - 12:24

Od pondělí 12. řijna bude odběrové místo pro pacienty s podezřením na onemocnění covid-19 v olomoucké Fakultní nemocnici přestěhováno na nové stanoviště. Speciální izolovaná ambulance zajistí nižší šanci rozšíření nemoci mezi ostatní pacienty nemocnice, ačkoli není příliš daleko od předchozího stanoviště. Kromě toho už od soboty 10. října dojde k prodloužení provozní doby odběrového místa.

Nové odběrové místo bude mezi Oddělením urgentního příjmu (budova A) a Oční klinikou (budova E1) ve vchodu bývalé I. chirurgické kliniky (budova B). Mapku nového místa najdete pod článkem.

„K přestěhování specializované ambulance jsme se rozhodli vzhledem k aktuálnímu nárůstu počtu případů COVID-19, neboť naším prvořadým cílem je snížit riziko přenosu nákazy a chránit naše pacienty. Další důvod je logistický. Jednak tak uvolníme frekventovaný spojovací koridor mezi urgentem a oční klinikou, jednak naše uzavřené lůžkové oddělení pro COVID-19 pozitivní máme rovněž v budově Franze Josefa. Odpadají tak možné komplikace při transportu pacientů,“ vysvětluje ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Prodloužení provozní doby odběrového místa

Už od soboty 10. října dojde k prodloužení provozní doby odběrového místa, a to až do 19:00. "Prodloužení odpolední pracovní doby o víkendu i v pracovních dnech se týká indikovaných pacientů, tedy těch, které k vyšetření vyslal praktický lékař nebo krajská hygienická stanice. Samoplátcům jsou o víkendech vyhrazeny dopolední termíny, v pracovních dnech pak časy od 12.30 do 15 hodin," upřesnil tiskový mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

„Provozní dobu odběrového místa rozšiřujeme v souvislosti s rostoucím počtem potvrzených případů COVID-19. Naším cílem je samozřejmě navýšit počty vyšetření a pomoci tak zvládnout druhou vlnu koronavirové krize. Pracovní doba se tak přizpůsobuje aktuální epidemiologické situaci. Prosíme proto všechny, kteří k nám zamíří na testování, aby se před samotnou návštěvou určitě podívali na naše webové stránky, kde najdou nejčerstvější informace,“ žádá náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Ing. Bc. Andrea Drobiličová.

Zákaz návštěv

Mluvčí nemocnice připomněl také to, že v nemocnici stále platí zákaz návštěv. "Z důvodu prevence šíření nákazy ve FN Olomouc platí od 26. září 2020 plošný zákaz návštěv u hospitalizovaných pacientů na všech lůžkových odděleních. Toto nezbytné nařízení bude platit až do odvolání."

 

 

Další články